Z brązowymi medalami z XI Ogólnopolskiej Gimnazjady w Lublinie wróciły siatkarki z Gimnazjum nr 4 w Legionowie, które reprezentowały w zawodach całe województwo mazowieckie. Tytuł najlepszej rozgrywającej imprezy otrzymała Milena Montowska.

W większości skład legionowskiego zespołu stanowiły zawodniczki trenujące w LTS-e Legionovii, którymi z ławki szkoleniowej dyrygował Krzysztof Kuna. „Czwórka” w fazie grupowej trafiła na rywalki z gimnazjów z Wałcza, Tomaszowa Lubelskiego i Bydgoszczy. Pojedynki z dwoma pierwszymi drużynami zakończyły się zwycięstwami „Kunek”. Natomiast w spotkaniu ze szkołą w Bydgoszczy legionowianki musiały uznać wyższość przeciwniczek. Specyficzna konstrukcja regulaminu zawodów sprawiła, że ta porażka była bardzo dotkliwa w skutkach dla późniejszych losów zespołu z Legionowa. Mimo awansu z grupy i zwycięstw we wszystkich następnych meczach z gimnazjami z Turka, Wałcza i Bielska-Białej, siatkarki z Mazowsza nie miały możliwości wyprzedzenia ekip z Bydgoszczy i Wrocławia. Siatkarki trenera Kuny musiały zadowolić się „jedynie” brązowymi krążkami oraz indywidualną nagrodą dla najlepszą rozgrywającej turnieju, która przypadła Milenie Montowskiej.

Gimnazjum nr 4 w Legionowie: Ciejka, Mazurkiewicz, Montowska, Sochaczewska, Niderla, Grzegorzewska (l), Parzydło, Wałek, Sikora, Trzeciak (l), Rojecka, Szczepańska, Margalska, Kosewska (l).

klasyfikacja końcowa:
1. Gimnazjum nr 6 Bydgoszcz
2. Gimnazjum Nr 5 Wrocław
3. Gimnazjum Nr 4 Legionowo
4. Gimnazjum MS EDU-Sport Bielsko- Biała
5. Gimnazjum Nr 1 Turek
6. Gimnazjum Sport. Nr 46 Kraków