Siatkarki SK banku Legionovii przegrały kolejny mecz z niżej notowanymi rywalkami. Legionowianki przegrały w Bydgoszczy z Pałacem 2:3. Było to pierwsze zwycięstwo Pałacu w Orlen Lidze w obecnym sezonie. Seria kompromitujących porażek spowodowała zmianę na stanowisku trenera. Roberta Strzałkowskiego zastąpił Ettore Guidetti. W sobotę 7 lutego (godz. 1800) Legionovia zagra u siebie z Chemikiem Police.

Po wspaniałym początku samodzielnej pracy Roberta Strzałkowskiego w Legionovii, przyszła seria trudno wytłumaczalnych porażek. SK bank Legionovia przegrała dwukrotnie (w lidze i Pucharze Polski) z KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a sobotę przegrała z Pałacem Bydgoszcz na wyjeździe.

Wydawało się, że po porażkach z beniaminkiem z Ostrowca Świętokrzyskiego może być już tylko lepiej i w spotkaniu ze zdecydowanie najsłabszą drużyną Orlen Ligi legionowianki nie będą miały większych problemów ze zwycięstwem za trzy punkty.

Okazało się, że kryzys w zespole jest głębszy. Pałac Bydgoszcz, który przegrał w Orlen Lidze wszystkie dotychczasowe mecze, rywalizował z Legionovią jak równy z równym. Mało tego, pokonał drużynę, która jeszcze niedawno myślała o zajęciu siódmego miejsca w tabeli przed fazą play-off.

Mecz w Bydgoszczy rozpoczął się zgodnie z planem. SK bank Legionovia wygrała pierwszego seta dość pewnie (25:19), ale już w drugiej partii zaczęły się problemy drużyny gości. Pałac wygrał 25:19 wyrównując wynik na 1:1. Wydawało się, że legionowianki opanowały nerwy i przechylą szalę zwycięstwa na swoją stronę, bo trzeci set zakończył się ich wygraną 25:18. Także w czwartym bardzo długo wszystko szło po ich myśli. Kiedy prowadziły 21:16 nikt chyba nie myślał, że mecz potrwa dłużej niż cztery sety. Jednak przewaga została roztrwoniona i Pałac zdołał wygrać tego seta 26:24. O zwycięstwie miał zadecydować tie-break.

Piąty set był bardzo wyrównany, jednak w końcówce więcej opanowania wykazały siatkarki z Bydgoszczy. Wygrały tie-breaka 15:12 i cały mecz 3:2. Takiego wyniku nikt się nie spodziewał.

Strata punktów w Bydgoszczy już praktycznie przesądziła, że Legionovia nie zdoła wyprzedzić w tabeli Budowlanych Łódź. Nieoczekiwanie, zagrożone jest także ósme miejsce i gra w play-off, bo KSZO Ostrowiec ma już tylko cztery punkty straty do Legionovii i przed sobą mecze z Developresem i Pałacem, w których może zdobyć komplet punktów. Legionovię czekają mecze z czołówką tabeli i każdy punkt zdobyty w tych spotkaniach trzeba będzie uznać za sukces.

Seria trzech przegranych spotkań z drużynami, którymi Legionovia nie powinna mieć żadnych problemów, zadecydowała o tym, że zarząd klubu postanowił dokonać kolejnej zmiany na stanowisku trenera. Roberta Strzałkowskiego zastąpił Ettore Guidetti. Bardziej znany jest jego brat Giovannni, niedawno pracujący z reprezentacją siatkarek Niemiec.

Ettore Guidetti ostatnio współpracował z reprezentacją Włoch juniorek, a wcześniej był drugim trenerem Casa Modena.

Nowy szkoleniowiec będzie miał bardzo trudny debiut, bo w najbliższej kolejce Legionovię czeka mecz z Chemikiem Police. Spotkanie z mistrzyniami Polski odbędzie się w sobotę 7 lutego o godz. 1800 w Arenie Legionowo.

Pałac Bydgoszcz – SK bank Legionovia 3:2 (19:25, 25:19, 18:25, 26:24, 15:12)

Pałac: Polak (13), Biedziak (6), Twardowska (4), Skorupa (12), Misiuna (13), Fojucik (9), Korabiec (libero) oraz Pieczka, Dybek (14), Śmieszek (2), Bałdyga i Nowakowska (libero).
Legionovia: Smarzek (25), Paszek (12), Thibeault (17), Połeć (11), Wójcik (13), Bechis (3), Wysocka (libero) oraz Szymańska (1), Gajewska, Chojnacka (3), Bociek.

MVP: Marta Biedziak.