Jak zapowiedzieli, tak zrobili. W piątkowe popołudnie, dokładnie tydzień po prowadzonej w okolicach legionowskiego wiaduktu akcji informacyjnej, kilkudziesięciu mieszkańców osiedla Piaski wróciło na ulicę Zegrzyńską. Ale tym razem swoją wolę jej poszerzenia wyrazili oni znacznie dobitniej.

Trudno było oczekiwać, że decydenci z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju zareagują na tyle szybko, aby uczynić zadość artykułowanym przed tygodniem żądaniom legionowian. Tak więc – tym razem pod egidą Społecznej Rady Wspólnot Mieszkaniowych Osiedla Piaski – eskalacja protestu na rzecz włączenia modernizacji drogi nr 61 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 była raczej przesądzona. Tak też się stało. Do najbardziej poszkodowanych należeli oczywiście kierowcy, którym pokonanie wiaduktu zabrało więcej niż zwykle czasu.{mp4}220115|512|384|{/mp4}

Protestujący mieszkańcy, korzystając z asysty legionowskiej drogówki i miejskich strażników, w dwóch trzyminutowych turach – pokonując je w tą i z powrotem – blokowali przejście dla pieszych przy ulicy Zegrzyńskiej. Jeśli dotychczasowe efekty nacisku na MIiR mierzyć zainteresowaniem mediów, kolejna odsłona walki o rozbudowę drogi nr 61 była sukcesem – sądząc choćby po obecności dwóch telewizyjnych kamer, systematycznie ono rośnie. I to się zapewne nie zmieni, gdyż  organizatorzy akcji „STOP korkom na dk 61, TAK dla przebudowy” zapowiadają, że będą ją prowadzili aż do skutku.       

A co na to drogowi decydenci? Sądząc z przesłanego do „Miejscowej” komunikatu, przebudowa legionowskiej „krajówki” ma szansę na powrót do planu drogowych inwestycji. „Resort prowadzi działania mające na celu wygospodarowanie środków, które pozwoliłyby rozpocząć przebudowę brakującego odcinka III budowy wiaduktu w Legionowie na drodze nr 61 – od wiaduktu do rejonu skrzyżowania z ul. Wolską. Pozyskanie środków finansowych musi pozostawać w zgodzie z wprowadzoną stabilizacyjną regułą wydatkową” – informuje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Przypominając, że ostateczny kształt Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 musi zatwierdzić Rada Ministrów.

1 KOMENTARZ

  1. Pozostało kilka dnia na składanie formularzy! Znajdą je Państwo na stronie miasta.
    TAK dla przebudowy DK61!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.