Piłkarze Legionovii mają za sobą już pierwszy mecz kontrolny. Pierwszym przeciwnikiem zespołu Roberta Pevnika w trakcie przygotowań do rundy wiosennej był wicelider I ligi Wisła Płock. Goście zaprezentowali w Płocku niezłą grę i przegrali z kandydatem do gry w Ekstraklasie tylko 0:1. Kolejnym przeciwnikiem Legionovii będzie Dolcan Ząbki. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę

Bardzo szybko, bo tylko po pięciu dniach przygotowań rozpoczęli piłkarze Legionovii serię meczów kontrolnych. Ponieważ najlepiej uczyć się od lepszych, to już na druzyna ekipa Roberta Pevnika ma w planach spotkania z silnymi pierwszoligowcami.

W sobotę legionowianie zmierzyli się z wiceliderem I ligi, z Wisłą Płock, która jest jednym z głównych kandydatów do awansu do Ekstraklasy. W obydwu drużynach wystąpiło po kilku testowanych piłkarzy, ale poziom spotkania był zaskakująco wysoki, jak na ten etap przygotowań.

W pierwszej połowie na boisku w Płocku lepiej radzili sobie goście, którzy stworzyli sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki. Najbliżej pokonania dobrze spisującego się w bramce gospodarzy Jacka Górskiego był Samuelson Odunka, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Gospodarze nie mieli tylu sytuacji, ale byli skuteczniejsi. Już w 7 minucie Pawła Waśkowa pokonał Mikołaj Lebedyński.

Po przerwie Legionovia zagrała zupełnie inna jedenastką, ale nadal gra gości wyglądała bardzo obiecująco. Wynik jednak nie uległ już zmianie i pierwszy sparing druzyny z Legionowa zakończył się porażką 0:1.

W sobotę 24 stycznia (godz. 1400) Legionovia zmierzy się kolejnym pierwszoligowcem. Na boisku w Karczewie legionowianie zagrają z Dolcanem Ząbki.

Legionovia zagrała w składzie: Waśków (46 Smyłek) – Wieczorek, Dankowski (46 Bjelanović), Kominiak (46 Kołodziejski), Goliński (46 Pavić) – Odunka (46 Janusiński), Krljanović (46 Milewski), Czapa (46 Wolski), Ziąbski (46 Klepczyński), Maciejewski – Lewicki (46 Tatara).

Poprzedni artykułZnakomita seria SK banku Legionovii
Następny artykułOd franka są manka
Od 1994 dziennikarz sportowy. Współpracował z największymi dziennikami sportowymi w Polsce: Przeglądem Sportowym, katowickim Sportem, krakowskim Tempem. Był dziennikarzem Mazowieckiego Sport Expresu i współpracował z Dziennikiem Polska. Zajmuje się także promocją sportu młodzieżowego w Powiecie Legionowskim w Miesięczniku Młody Sportowiec. W Miejscowej od początku.