Na początku września działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Legionowie Teatr Adonai wyruszył na misję ewangelizacyjną do włoskiego miasteczka Todi w Umbrii. Kilkakrotnie zaprezentował tam dwa spektakle gestu, żywego obrazu i muzyki: „Świadectwo” i „Powroty” w reżyserii Hanny Wilczyńskiej.

Przygotowane w Legionowie spektakle zostały zaprezentowane z okazji jubileuszu Cudu Eucharystycznego, który wydarzył się przed 750 laty w Bolsenie – Orvieto. Od 4 do 11 września – korzystając z zaproszenia księdza proboszcza Dariusza Kowalewskiego z P. S. Martino – dla entuzjastycznej i żywiołowej włoskiej publiczności teatr dał dziewięć spektakli w różnych miejscowościach malowniczego regionu Umbria: w Todi Crocifisso, P.S.Martino, Acquasparta i w Todi Consolazione. Jak zapewniają młodzi legionowscy aktorzy, oprócz mnóstwa innych fantastycznych wrażeń z pobytu, w ich pamięci na zawsze pozostaną słowa Polki mieszkającej od 23 lat we Włoszech: – Dziękuję za pokazanie nam, że można tak wiele powiedzieć, nie używając słów.
    Cóż, młodzi legionowianie kolejny raz dowiedli, że można. A najlepszą recenzją dla oceny poczynań aktorów teatru Adonai może być zaproszenie ich do Włoch w przyszłym roku, już z nowymi spektaklami. Krótko mówiąc, misja została wykonana.

Poprzedni artykułWykonawca za burtą
Następny artykułDo lasu marsz!
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.