Kolejny bardzo dobry występ w Mistrzostwach Europy Taekwon-do ITF zaliczyli zawodnicy LKS Lotos Jabłonna. W reprezentacji Polski na zawody we włoskim Riccione znalazła się trójka wychowanków Tomasza Szczepaniuka. Joanna Paprocka trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, Monika Nyrć zdobyła 3 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy, a Łukasz Chudzik wrócił z Włoch z medalem brązowym.

Tradycyjnie już na imprezie rangi Mistrzostw Europy nie mogło zabraknąć zawodników klubu Lotos Jabłonna. Tym razem w kadrze Polski znalazła się trójka wychowanków trenera Tomasza Szczepaniuka. Na zawodach, w których rywalizowało 560 zawodników z 29 państw europejskich, podopieczni Tomasza Szczepaniuka należeli do najlepszych.

W reprezentacji seniorskiej kobiet ważną rolę odgrywa od wielu lat Joanna Paprocka. Nie zawiodła i tym razem. Aż trzy razy stawała na najwyższym stopniu podium. Zawodniczka najbardziej ceni sobie złoty medal za turniej walk indywidualnych w wadze do 62 kg. Dwa kolejne złote medale legionowianka zdobyła w walkach drużynowych oraz z drużynowych technikach specjalnych.

Bardzo udany występ zanotowała także Monika Nyrć. Juniorka Lotosu została mistrzynią Europy w indywidualnych walkach do 65 kg. W drugim konkursie indywidualnym, w którym wystąpiła, w indywidualnych technikach specjalnych została sklasyfikowana na trzecim miejscu.

Wraz z drużyną juniorek została także mistrzynią Europy w technikach specjalnych i testach siły. Reprezentacja Polski juniorek, z Moniką Nyrć w składzie, zdobyła srebrny medal w walkach drużynowych.

Łukasz Chudzik także nie wrócił z Włoch z pustymi rękami. Wraz d drużyną juniorów zdobył brązowy medal w technikach specjalnych.

Trzyosobowa grupa zawodników Lotosu Jabłonna zdobyła na Mistrzostwach Europy aż dziewięć medali – 6 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe. Znakomity wynik, który świadczy o tym, że Lotos Jabłonna wciąż jest jednym najlepszych klubów taekwon-do ITF w Polsce.

Warto dodać, że Polska zdobyła w Riccione 51 medali, w tym aż 22 złote medale i po raz kolejny okazała się bezkonkurencyjna w Europie. Druga w tej klasyfikacji Norwegia zdobyła 28 medali (8 złotych), a trzecia Irlandia 15 medali (6 złotych).