Legionovia zaprezentowała w Arenie Legionowo drużynę siatkarek, która będzie rywalizowała w najbliższym sezonie w Orlen Lidze. Poprzednie tego typu imprezy organizowano w Sali konferencyjne UM, jednak w tym roku postanowiono prezentację przenieść tam, gdzie drużyna walczy o ligowe punkty. Oprócz zawodniczek, zaprezentowano także nowego sponsora klubu, który poważnie wzmocnił budżet Legionovii. Od najbliższego sezonu drużyna będzie występowała także pod nową, rozszerzoną nazwą – Siódemka SK Bank Legionovia.

W środę o godzinie 11 odbyła się prezentacja zespołu siatkarek Legionovii i jej nowego tytularnego sponsora. Działaczom udało się pozyskać prężnie rozwijający się w ostatnich latach Bank Spółdzielczy SK Bank. Współpraca z SK Bank trwała już od dłuższego czasu, ale po utrzymaniu się Legionovii na najwyższym szczeblu rozgrywek władze banku postanowiły w większym stopniu zaangażować się w sponsoring klubu. Dzięki porozumieniu, które podpisano, budżet klubu wzrósł na tyle, że Legionovia może spokojniej myśleć nie tylko o najbliższym sezonie, ale snuć plany na kolejne, uwzględniając nawet walkę o medal mistrzostw Polski.

Na prezentacji w Arenie pojawiły się wszystkie zawodniczki, które były na obozie w Szczyrku. Goście i dziennikarze mogli więc po raz pierwszy zobaczyć zespół niemal w całym komplecie. Zabrakło tylko Anny Rybaczewskiej, która przygotowuje się do występu na Mistrzostwach Europy z reprezentacją Francji. Nie było również oczywiście trenera Macieja Kosmola, ponieważ szkoleniowiec Legionovii jest w sztabie trenerskim reprezentacji Polski, która także zagra na turnieju o mistrzostwo Europy i w klubie pojawi się dopiero za dwa tygodnie.

Klub z Legionowa ma za sobą już pierwsze mecze treningowe. Pierwszym sprawdzianem formy dla Siódemki SK Bank Legionovii był udział w trzydniowym turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Oprócz drużyny z Legionowa, wzięły zagrały w nim zespoły z pierwszej ligi.

W piątek klub z Legionowa pokonał w takim samym stosunku 2:1 Developresa Rzeszów oraz Silesię Volley Mysłowice. W sobotę legionowianki wygrały 3:0 ze Spartą Warszawa oraz 2:1 z Zawiszą Sulechów.

Ostatniego dnia Siódemka SK Bank pokonała 2:1 AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Chociaż drużyna z Orlen Ligi wygrała wszystkie mecze, to nie wygrała całego turnieju, bo AZS zgromadził o jeden punkt więcej, ponieważ wyżej wygrywał swoje mecze.

W najbliższy weekend Siódemka SK Bank zagra na wyjeździe z Treflem Sopot.

 

Wyniki Legionovii na turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

Siódemka SK bank Legionovia – Developres Rzeszów 2:1 (17:25, 25:20, 25:19)

Siódemka SK bank Legionovia – Silesia Volley MOSiR Mysłowice 2:1 (25:18, 20:25, 25:23)

MUKS Sparta Warszawa – Siódemka SK bank Legionovia 0:3 (20:25, 22:25, 19:25)

Zawisza Sulechów – Siódemka SK bank Legionovia 1:2 (17:25, 30:32, 25:19)

Siódemka SK bank Legionovia – AZS KSZO Ostrowiec Św. 2:1 (25:19, 25:21, 21:25)

 

Tabela końcowa Turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego

 

1.

AZS WSBiP KSZO

12

12:3

2.

Siódemka SK bank Legionovia

11

11:4

3.

Zawisza

8

8:7

4.

Developres

7

7:8

5.

Silesia Volley

6

6:9

6.

Sparta

1

1:14