Coraz lepiej radzą sobie na ogólnopolskich zawodach młodzi pływacy UKS Delfin Legionowo. Na zawodach Płockiej Ligi Pływackiej najlepszymi pływakami zostali Joanna Żbikowska i Igor Szulich, którzy po dwa razy stawali na najwyższym stopniu podium. Złote medale zdobyli także Barbara Serafin, Adrianna Gardias i Aleks Strzeszewski. Zawodnicy UKS Delfin zdobyli w Płocku jeszcze sześć medali srebrnych i dziewięć brązowych.
W III rundzie Płockiej Ligi Pływackiej 2013 wystartowało aż 24 zawodników UKS Delfin Legionowo. Była to wyjątkowo udana wyprawa młodych pływaków z Legionowa, którzy zdobyli aż 23 medale, w tym osiem złotych, sześć srebrnych i dziewięć brązowych. Nie tylko liczba medali może Cieszyc, ale przede wszystkim wyniki, jakie osiągnęli poszczególni pływacy z Legionowa. Najlepszymi zawodnikami zostali Joanna Żbikowska w kategorii do 16 lat oraz Igor Szulich w kategorii 14-15-latków.

Joanna Żbikowska wygrała wyścig na 100 metrów stylem klasycznym oraz na takim samym dystansie wyścig stylem motylkowym. Igor Szulich był najlepszy także w na 100 metrów stylem klasycznym. Młodszy brat olimpijczyka z Legionowa wygrał również wyścig na 200 metrów stylem zmiennym.

Bardzo zadowoleni z występu w Płocku mogą być także inni zawodnicy, którzy wrócili z zawodów ze złotymi medalami. Barbara Serafin uzyskała najlepszy czas na 50 metrów stylem klasycznym, Adrianna Gardias wygrała na 100 metrów stylem klasycznym, a Aleks Strzeszewski zwyciężył na 100 metrów stylem dowolnym.

Srebrne medale w Płocku zdobyli: Inga Kamińska (dwa), Marta Chudorlińska, Barbara Serafin, Natalia Makowska i Krzysztof Żbikowski. Na najniższym stopniu podium stawali: Inga Kamińska, Marta Chudorlińska, Natalia Makowska, Emilia Piaseczna, Dominika Czajka, Urszula Jasiul, Adrian Kaczmarczyk (dwa) i Mikołaj Lewandowski.
Bardzo dobrze zaprezentowała się sztafeta chłopców 4×50 m st. dowolnym, która zajęła pierwsze miejsce. Niewiele gorzej poszło sztafecie dziewcząt 4×50 m st. dowolnym, która ukończyła wyścig na drugim miejscu.