Młodzi pływacy UKS Delfin Legionowo startują z coraz większym powodzeniem w Mistrzostwach Polski. Igor Szulich dwukrotnie był bliski występu w finałach A. Ostatecznie został sklasyfikowany na miejscach dziewiątych na 100 i 200 metrów stylem klasycznym. Aleks Strzeszewski zajął trzynaste miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym. Wszyscy zawodnicy z Legionowa poprawili swoje rekordy życiowe.

W dniach 1-3 marca na  basenach  MOSIR  w  Dębicy, odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 15-letnich. W mistrzostwach startowało 423 zawodniczek i zawodników, którzy reprezentowali aż 110 klubów z całej Polski. UKS Delfin Legionowo Także wystawił drużynę składającą się pięciu pływaków. Do Dębicy pojechali: Ada Gardias, Natalia Makowska, Ula Jasiul, Aleks Strzeszewski i  Igor Szulich. Legionowianie startowali  pod opieką trenera Rafała Perla, Dla większości z nich były to pierwsze tak poważne zawody. Trema ich jednak nie zjadła. Wszyscy podopieczni Rafała Perla pobili swoje rekordy życiowe i byli nie zawiedli swoimi wynikami w najważniejszej imprezie zimowego sezonu startowego.

Najwięcej powodów do zadowolenia ze startu w Dębicy ma Igor Szulich który dwukrotnie został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu. Miejsca w pierwszej dziesiątce wśród najlepszych polskich pływaków muszą cieszyć, chociaż sam zawodnik miał pewien niedosyt, bo po cichu liczył na lepsze miejsca.

Także Aleks Strzeszewski pokazał, że ma spory potencjał w stylu dowolnym. W wyścigu na 50 metrów zajął trzynaste miejsce z czasem 25, 72 sek., który jest jego nowym rekordem życiowym.

Udział w tak poważnej imprezie był dla zawodniczek i zawodników z Legionowa dużym wyzwaniem i jednocześnie motywacją do osiągania dobrych wyników. Widać było to po osiągniętych rekordach życiowych, które uzyskiwali we wszystkich startach. Postępy te dobrze prognozują przed następnymi Mistrzostwami Polski.

 

Wyniki Igora Szulicha na MP 15-latków w Dębicy

50 m stylem klasycznym miejsce 18  – 32.42 (rek. życiowy

100 m stylem klasycznym miejsce 9 z wynikiem 1:08.85 (rek. życiowy)

200 m stylem klasycznym miejsce 9  z wynikiem 2:29.70 (rek. życiowy)