Od pierwszej soboty października – w efekcie udanych, będących reakcją na wnioski pasażerów negocjacji wójta Macieja Mazura z Zarządem Transportu Miejskiego – mieszkańcy gminy uzyskali bezpośrednie połączenie z warszawskim metrem.

Autobusy 705 oraz 735 dojeżdżają aż do pętli Metro Marymont. Linie 705 i 735 to podstawa komunikacji łączącej gminę Nieporęt z Warszawą. Codziennie korzystają z nich mieszkańcy dojeżdżający do pracy, szkoły, na studia, załatwiający dziesiątki spraw w stolicy. Dotychczas pętla kończąca trasę znajdowała się na Żeraniu. Można też wysiąść wcześniej, na przystanku Konwaliowa i kontynuować podróż – np. do centrum – kolejnym autobusem. Nowa trasa przebiegać będzie następująco.
705:
BIAŁOBRZEGI/RYNIA – … – Modlińska – most Grota-Roweckiego – al. Armii Krajowej – Włościańska – METRO MARYMONT (powrót: Włościańska – Żelazowska – al. Armii Krajowej)
735:
ZEGRZE PŁD – … – Modlińska – most Grota-Roweckiego – al. Armii Krajowej – Włościańska – METRO MARYMONT (powrót: Włościańska – Żelazowska – al. Armii Krajowej)

Poprzedni artykułMichałowska rozrywka
Następny artykułZawsze z wiatrem
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.

1 KOMENTARZ

  1. Żeby tak zamiast 735 stojącego w korkach z zegrza przez trasę nieporęcką jeździła skm s9 zegrze-metro gdański to by dopiero był hit !
    I trwało by to 34 minuty zegrze-warszawa a tak ile trwa w ta jazda w korkach ? 705 wystarczy a zamiast wydawać kasę na dublowanie oprzez puszczanie 735 tą samą trasą trzeba dofinansowaś SKM z zegrza do metra Gdański !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Z Zegrza do Nieporętu puścić busik kom.lokalną.

    To przecież tylko 1 stacja 2,8 km i jaki hit na wybory.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.