W niedzielę, 16 września, w Chotomowie odbyła się impreza biegowa Chotomowskie Pożegnanie Lata. W biegu na dystansie 5 km wystartowało 90 zawodniczek i zawodników. Imprezie towarzyszył I Marsz Rodzica z Wózkiem, w którym wystartowało aż 20 rodziców z pociechami w wózkach. W imprezie nie chodziło o uzyskanie jak najlepszego wyniku, ale o sam udział.

Już po raz trzeci Grupa Biegowa CHTMO zorganizowała na zakończenie lata imprezę dla amatorów biegów ulicznych i przełajowych, których w Chotomowie oraz okolicach jest bardzo wielu. Podobnie jak w poprzednich biegach, także i teraz nie zabrakło gości z odległych miejscowości, a także zza granicy.{mp4}chotomowskie_pozegnanie_lata|512|376|{/mp4}

 

W biegu na dystansie 5 km, wśród 90 startujących, najszybszy okazał się Tomasz Zych z Jasienicy (123tri.pl), który uzyskał czas 19:50. Na drugim miejscu metę minął Wenezuelczyk Luis Freites (Pol-Ven Team), a trzeci, dystans 5 km pokonał Rafał Górecki (Grupa Biegowa CHTMO). Chotomowskie Pożegnanie Lata nie jest jednak imprezą czysto sportową, raczej rekreacyjną, w której wynik schodzi na dalszy plan. Najważniejsze jest samo pokonanie dystansu i zdrowe spędzenie czasu.

Obok biegania, organizatorzy przygotowali tez specjalną konkurencję dla rodziców z dziećmi w wózkach. Drużyny miały do pokonania 1600 metrów. Frekwencja zaskoczyła wszystkich, bo na starcie stanęło aż dwadzieścia wózków eskortowanych przez rodziców. Oczywiście nikt nie ścigał się, był to raczej spacer i, podobnie jak w biegu, tu również chodziło tylko o pokonanie dystansu.

W czasie imprezy odbyła się także zbiórka darów dla chotomowskiego Domu Dziecka. Zebrano kilka kartonów środków czystościowych. Dodatkowo, Fundacja Bez Tajemnic zebrała sporo nakrętek, tuszy i tonerów, z których dochód ze sprzedaży jest przeznaczany na zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

1 KOMENTARZ

  1. Kolejny bieg treningowy już 6 stycznia – IV Noworoczny Bieg Chotomowski czyli oficjalny trening Grupy Biegowej CHTMO. A na wiosnę IV Chotomowskie Powitanie Wiosny – POLSKA BIEGA!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.