W sobotę 25 sierpnia, na boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Miejskiego w Legionowie, rozegrano turniej piłki nożnej dla drużyn z rocznika 2002. Młodzi piłkarze walczyli o Puchar Starosty Legionowskiego. Najlepsza okazała się Legionovii I, która w finale pokonała Rakovię Warszawa 4:2. Dąb Wieliszew zajął szóste miejsce, Legionovia II siódme, a Sokół Serock ukończył turniej na ósmym miejscu. Najlepszym zawodnikiem wybrano Dawida Grzelaka z Legionovii I.

W Turnieju o Puchar Starosty Legionowskiego zagrało dziewięć drużyn, w tym dwie Legionovii, Sokół Serock, Dąb Wieliszew, Bug Wyszków, Drukarz Warszawa, Hubertus Zalesie Górne, GKP Targówek i UKS Rakovia Warszawa. Nie dojechała Rządza Załubice.

Znakomicie zawody rozpoczęli piłkarze pierwszej drużyny Legionovii, którzy pokonali Sokoła Serock 4:0 i Hubertusa Zalesie Górne 5:0. W kolejnych meczach w swojej grupie Legionovia I wygrała 5:0 z Bugiem Wyszków oraz 2:1 z Drukarzem Warszawa i zajęła pierwsze miejsce w grupie A. Podopieczni trenera Michała Brennera awansowali więc do półfinału i znaleźli się wśród najlepszej czwórki drużyn. Sokół zajął czwarte miejsce w tej grupie.

Gorzej się wiodło drugiej drużynie Legionovii, którą również prowadził Michał Brenner. Po dość pechowej porażce z Dębem Wieliszew, szczęścia drugiej drużynie zabrakło również w kolejnych spotkaniach. Legionovia II zajęła czwarte miejsce w grupie B. Dąb był trzeci.

W pierwszym półfinale Legionovia I wygrała 3:1 z Targówkiem. W drugim półfinale Rakovia pokonała 5:0 Drukarza. W meczu o pierwsze miejsce Legionovia I pokonała 4:2 Rakovię. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Maciek Sobota dwie, Michał Głogowski oraz Krzysztof Klejment.

Trzecie miejsce zajął GKP Targówek, który pokonał Drukarza Warszawa w rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2. Na piątym miejscu turniej ukończył Bug Wyszków, na szóstym Dąb Wieliszew. W spotkaniu o siódme miejsce rywalizowała Legionovia II i Sokół Serock. Był to bardzo ważny mecz dla tych zespołów, ponieważ już za kilka dni będą one rywalizowały o punkty w lidze. Podobnie jak w meczu pierwszej drużyny Legionovii z Sokołem, także i teraz zdecydowanie lepsi byli młodzi piłkarze z Legionowa, którzy strzelili drużynie z Serocka cztery gole, nie tracąc żadnego. Po dwa razy bramkarza Sokoła pokonali Łukasz Ickiewicz i Patryk Wojciechowski. Na dziewiątym miejscu został sklasyfikowany Hubertus Zalesie Górne.

W turnieju rozdano także nagrody indywidualne. Trenerzy poszczególnych drużyn, najlepszym zawodnikiem wybrali Dawida Grzelaka z pierwszej Legionovii. Nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał Antek Malicki, również z Legionovii I. Królem strzelców został zdobywca 7 bramek, Mateusz Bienias z Drukarza. W konkursie żonglerki najlepszy okazał się piłkarz Bugu Wyszków, a trzecie miejsce zajął Michał Głogowski (Legionovia I).

Legionovia I wystapiła w składzie: Antek Malicki, Dawid Grzelak, Mateusz Paź, Michał Głogowski, Maciek Sobota, Rafał Snopek, Franek Banak, Krzysztof Klejment, Bartek Dąbrowski.

 

 

Tabela końcowa I Turnieju Piłki Nożenj o Puchar Starosty Powiatu Legionowskiego „Legionovia Cup 2012 – rocznik 2002

 

1. KS Legionovia Legionowo I

2. UKS Rakovia Warszawa

3. GKP Targówek Warszawa

4. KS Drukarz Warszawa

5. MKS Bug Wyszków

6. KS Dąb Wieliszew

7. Legionovia Legionowo II

8. KS Sokół Serock

9. KS Hubertus Zalesie Górne