Podobnie jak przed rokiem, także tegoroczna Grand Prix Legionowa w Siatkówce Plażowej wystartowała w bardzo skromnej obsadzie. Być może w miarę rozgrywania kolejnych turniejów, ilość chętnych do gry na piasku będzie rosła. W turnieju mężczyzn najlepsza okazała się drużyna grająca w składzie Robert Warzecha i Hubert Polak. W rywalizacji kobiet pierwsze miejsca przypadło parze młodziczek Legionovii, ale one jako jedyne zgłosiły się do zawodów i otrzymały punkty bez walki.

Prawdziwie plażowa pogoda towarzyszyła startowi tegorocznej Grand Prix Legionowa w Siatkówce Plażowej, która tradycyjnie już, rozgrywana jest na dwóch bardzo dobrze przygotowanych boiskach na terenie Stadionu Miejskiego. Upalna pogoda chyba trochę odstraszyła potencjalnych uczestników. Frekwencja pierwszego turnieju siódmej edycji GP Legionowa, trochę rozczarowała organizatorów.

Do turnieju kobiet zgłosiła się tylko jedna drużyna. 14-letnia Monika Oleszczuk, występująca ze swoją koleżanką z drużyny młodziczek Legionovii, Marią Kroszkiewicz otrzymały komplet punktów za wygranie turnieju bez walki, ale nie znaczy to, że siatkarki się wyłącznie opalały i udały się do domu. Reprezentantki LTS-u postanowiły wziąć udział w rywalizacji mężczyzn i trzeba przyznać, że spisały się bardzo dobrze w rywalizacji z panami. Gdyby ich wyniki uwzględnić, to zostałyby sklasyfikowane na szóstym miejscu, a warto dodać, że grały ze znacznie starszymi od siebie zawodnikami. Wielkie brawa dla Moniki Oleszczuk i Marii Kroszkiewicz, które nie tak dawno znakomicie spisały się na Międzynarodowym Turnieju Siatkówki w Austrii, gdzie Legionovia zajęła pierwsze miejsce.

Trochę lepiej wyglądała frekwencja w turnieju mężczyzn, do którego zgłosiło się osiem drużyn (w tym jedna mieszana). Od początku faworytów upatrywano w dwóch drużynach i to właśnie te dwie ekipy awansowały do finału. Zespół Robert Warzecha – Polak Hubert ograł w półfinale 2:0 Mariusza Sierawskiego i Kamila Wojciechowskiego. W drugim półfinale Karol Zieliński i Łukasz Barczewski walkowerem oddali mecz z Maciejem Zubkowiczem i Andrzejem Wawrzykowiczem. Finałowy mecz stał na wysokim poziomie i był bardzo zacięty. Warzecha i Polak wygrali z Zubkowiczem i Wawrzykowiczem 2:0, ale walka w każdym z setów była niezwykle wyrównana, obfitująca w wiele długich akcji.

Kolejny turniej zostanie rozegrany w sobotę 14 lipca. Początek zawodów o godz. 1000. Zapisy drużyn będą się odbywały w dniu rozgrywania turnieju od godz. 930 oraz na formularzu dostępnym na stronie MOSiR-u do piątku 13 lipca do godz. 1200.

 

Tabela I turnieju VII GP

 

mężczyźni

finał

Robert Warzecha, Hubert Polak – Maciej Zubkowicz, Andrzej Wawrzykowicz  2:0 (15:11) (15:13).

1. Robert Warzecha, Hubert Polak

2. Maciej Zubkowicz, Andrzej Wawrzykowicz

3. Mariusz Sierawski, Kamil Wojciechowski

4. Karol Zieliński, Łukasz Barczewski

5. Tomasz Madej, Jacek Schon

6. Krzysztof Psiuk, Karol Szpejda

7. Tomasz Sienicki, Aleksandra Krupa

8. Piotr Sikorski, Tomasz Wołosiewicz

kobiety

1. Monika Oleszczuk, Maria Kroszkiewicz