fot. arch.

W drugiej połowie bieżącego tygodnia legionowski ratusz wezmą we władanie muzycy oraz publiczność biorąca udział w siódmej edycji festiwalu pod nazwą Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo. Jak co roku przygotował go Miejski Ośrodek Kultury, przy finansowym wsparciu Powiatu Legionowskiego oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Jeśli chodzi o program imprezy, w piątek (21 października) zainauguruje ją wernisaż wystawy obrazów Roberta Kukli „Muzycy”. Będzie ją można oglądać w Galerii Sztuki Ratusz do 10 listopada br. Tego samego dnia zagrają: o godz. 19.00 Janusz Szrom z zespołem (Zaucha songbook), a od godz. 21.00 Krzysztof Ścierański z legendarnym zespołem Laboratorium. Sobotnie dżemowanie rozpocznie natomiast o 19.00 występ Włodzimierz Nahorny Trio, zaś dwie godziny po nim na scenę wejdą członkowie Mariusz Bogdanowicz Quintet. A w niedzielę o 19.00, na festiwalowy finał, w sali widowiskowej ratusza zagra zespół 5/6.

Bezpłatne zaproszenia oraz wejściówki na wszystkie koncerty rozeszły się wprawdzie błyskawicznie, ale jak pokazuje imprezowa rzeczywistość, nie wszyscy ich posiadacze zjawiają się później na koncertach. W takiej sytuacji organizatorzy wpuszczają na salę osoby, które wspomnianych wejściówek nie mają, jeśli zajdzie taka potrzeba, dostawiając też dodatkowe krzesła.