Pod koniec ubiegłego miesiąca koszykarze Legionu Legionowo rozegrali aż trzy ligowe mecze. W sobotę 22 stycznia w IŁ Capital Arena Legionowo zmierzyli się z AZS UJK Kielce, w środę 26 stycznia zagrali na wyjeździe z ŁKS Coolpack Łódź, a w niedzielę 30 stycznia podejmowali u siebie MUKS Piaseczno. Pierwszy i drugi mecz legionowianie wysoko przegrali, a trzeci pewnie wygrali.

W 19 kolejce drugiej ligi mężczyzn w grupie B koszykarze Legionu Legionowo, zajmujący miejsce w dole tabeli, podejmowali na własnym parkiecie plasujące się w środku stawki AZS UJK Kielce. Spotkanie zakończyło się wyraźnym zwycięstwem przyjezdnych. Pokonali oni legionowian 102:76. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 27:14 dla drużyny Kielc, drugą i trzecią także wygrali goście, odpowiednio 27:24 i 31:19, a w czwartej triumfował Legion 19:17. Najlepiej punktującym w drużynie z Legionowa był Sylwester Kus, który zdobył 18 punktów, po 14 wywalczyli Patryk Jasiński i Dariusz Kubica, dziewięć zdobył Bartosz Grudziński, osiem Rafał Pstrokoński, sześć Paweł Lewandowski, trzy Daniel Solanikow i po dwa Matusz Zawistowski i Łukasz Paul.

Dwudziesta kolejka to niestety kolejna wysoka porażka Legionu. Tym razem na wyjeździe uległ on zajmującemu miejsce w górze tabeli ŁKS-owi 73:105. Pierwszą kwartę minimalnie wygrali legionowianie (25:24), trzy pozostałe padły już jednak łupem łodzian (25:15 – druga, 43:18 – trzecia i 16:15 – czwarta). W Legionie najlepiej punktowali: Przemysław Lewandowski – 15, Łukasz Paul – 12, Bartosz Grudziński – 10, Patryk Jasiński i Dariusz Kubica – po 9, Sylwester Kus – 5, Rafał Pstrokoński – 4 oraz Mateusz Zawistowski, Filip Turkowski i Daniel Solaniokow – po 3 punkty.

Po niedzielnym meczu z MUKS Piaseczno zawodnicy Legionu byli już w znacznie lepszych nastrojach. Spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 66:61. Pierwsza i trzecia kwarta zakończyły się zwycięstwem MUKS-u (18:16 w pierwszej i 18:11 w trzeciej). Druga i czwarta padły natomiast łupem legionowian (22:14 w drugiej i 17:11 w czwartej). W starciu z zespołem z Piaseczna wśród zawodników Legionu najlepiej punktowali: Rafał Pstrokoński – 13 punktów, Przemysław Lewandowski – 12, Łukasz Paul – 10, Patryk Jasiński – 9, Dariusz Kubica – 7, Kuba Orłowski – 6, Sylwester Kus – 4 i Bartosz Grudziński – 2,

Po 21 kolejkach w grupie B II ligi Legion Legionowo zajmuje przedostatnie, czternaste miejsce w tabeli. Ma na swoim koncie 23 punktów i 19 rozegranych meczów. AZS UJK Kielce jest 10 z 26 punktami na koncie, ŁKS jest drugi i ma ich 36, a MUKS Piaseczno, z 21 „oczkami”, jest ostatni. W następnej kolejce Legion Legionowo zmierzy się na wyjeździe z UKS Trójka Żyrardów. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 5 lutego o godzinie 19.00.