Kolejne dwa sparingi, jakie Legionovia KZB Legionowo rozegrała w ramach przygotowań do sezonu 2018/2019 były znacznie lepsze niż pierwszy kontrolny mecz z Górnikiem Łęczna. Oba wyjazdowe spotkania podopieczni Bartosza Tarachulskiego wygrali po 2:1.

Pierwszy z dwóch sparingów legionowianie zagrali w sobotę 7 lipca z Pogonią Siedlce. W składzie drużyny z Parkowej na ten mecz znalazło się aż 14 testowanych zawodników. I to właśnie oni dali zwycięstwo Legionovii. Byli strzelcami obu bramek, a między słupkami Novii doskonale spisywał się testowany przez klub bramkarz, który był w stanie powstrzymać kilka niezwykle groźnych ataków siedlczan.

Drugi sparing Legionovia rozegrała tydzień później. Tym razem podopieczni trenera Bartosza Tarachulskiego wybrali się do Lublina, żeby zagrać z tamtejszym Motorem. W tym spotkaniu również zgrało sporo – bo aż 11 – testowanych zawodników. W pierwszej połowie, podobnie jak to było w trakcie meczu w Siedlcach to gospodarze przeważali i stwarzali większe zagrożenie dla bramki przeciwnika. Swoją dobrą postawę lublinianie przypieczętowali w 31 minucie zdobywając bramkę na 1:0. W drugich 45 minutach role się odwróciły i to legionowianie zaczęli przeważać. Bramkarza gospodarzy udało im się pokonać jednak dopiero w 74 minucie. Strzelcem bramki wyrównującej był Grzegorz Mazurek. Trzy minuty później wynik spotkania na 2:1 dla Legionovii ustalił jeden z testowanych przez klub zawodników.

Następny sparing Legionovia KZB Legionowo rozegra 21 lipca z Ursusem Warszawa.