Podziałem punktów zakończył się mecz kolejki w grupie pierwszej III ligi pomiędzy Świtem Nowy Dwór Mazowiecki a Legionovią Legionowo. Choć legionowianie wygrywali już w tym spotkaniu 2:0, to Świtowi udało się doprowadzić do wyrównania. W tabeli jednak nic się nie zmieniło. Zajmująca trzecie miejsce Mławianka Mława nie wykorzystała faktu, że obie czołowe drużyny potraciły punkty i swoje spotkanie również zremisowała.

Sobotnie starcie w Nowym Dworze Mazowieckim było meczem kolejki nie tylko z nazwy. Spotkali się przecież lider z wiceliderem, a obie drużyny po 13 kolejkach miały na swoim koncie tyle samo punktów. Spotkanie to miało także znaczenie dla niżej plasowanej Mławianki Mława. Ścisk w czołówce tabeli jest bowiem tak duży, że w przypadku remisu pomiędzy Świtem a Legionovia i wygranej Mławianki, ta ostatnia zrównałaby się punktami z liderem i wiceliderem. Drużyna z Mławy swojej szansy jednak nie wykorzystała, bezbramkowo remisując u siebie z Unią Skierniewice.

Mecz w Nowym Dworze od początku był prowadzony w szybkim tempie i obfitował w sytuacje podbramkowe. U zawodników oby ekip szwankowała jednak skuteczność. Na pierwszego gola trzeba było czekać niemal do samego końca pierwszej połowy, kiedy to w 38 minucie strzałem głową bramkarza Świtu pokonał Piotr Sonnenberg. Początek drugiej połowy meczu, tak samo jak końcówka pierwszej, znów należał do Legionovii. W 49 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Daniel Choroś i strzelił gola na 2:0.

Mimo dwubramkowego prowadzenia legionowianom nie udało się jednak przejąć kontroli nad meczem. Od momentu strzelenia bramki na 2:0 to gospodarze zaczęli coraz bardziej dominować na boisku. I znalazło to odzwierciedlenie na tablicy wyników. W 63 minucie Yaroslav Yampol strzelił gola kontaktowego, a w 75 minucie ten sam zawodnik – w sytuacji sama na sam z Janem Krzywańskim – doprowadził do wyrównania. Do końca meczu żadnej z drużyn nie udało się już przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i pokusić o zgarnięcie pełnej puli punktów.

W najbliższą sobotę (5 listopada) o godzinie 12.00 podopiecznych trenera Michała Pirosa czeka kolejne trudne spotkanie. Na stadion przy Parkowej przyjedzie bowiem trzecia w tabeli Mławianka Mława, która do legionowian traci tylko dwa punkty.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – KS Legionovia Legionowo 2:2 (0:1)

Bramki: Yampol (63’, 75’) – Sonnenber (38’), Choroś (49’).

Świt: Ciołek – Buczkowski, Broda, Cuch, Michalik H., Kuźma, Michalik B., Tkaczyk, Yampol, Ciach, Wiśniewski.

Legionovia: Krzywański – Gołąb, Choroś, Waszkiewicz, Barański, Sonnenberg, Zaklika, Koziara, Kumoch, Mroczek, Wiejak.