Legionovia KZB Legionowo ciągle nie doznała porażki pod wodzą nowego trenera Macieja Bartoszka. Po poprzedniej wygranej nad Wisłą Płock, legionowianietym razem zremisowali z ligowym rywalem Radomiakiem Radom 2:2, ratując remis w 89 minucie.

Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach gospodarze wygrywali 2:1. W 10 minucie Krzysztof Ropski dał prowadzenie beniaminkowi II ligi. Goście z Legionowa wyrównali sześć minut później za sprawą testowanego napastnika Rafała Jankowskiego, który skutecznie wykonał rzut karny. W 29 minucie miejscowi znowu cieszyli się z bramki autorstwa Pawła Ulicznego. – W pierwszej połowie przewaga była po stronie Radomiaka, a my ograniczaliśmy się jedynie do gry z kontry – relacjonuje Grzegorz Białek, II trener Legionovii. – Obraz gry zupełnie odmienił się po przerwie. Stworzyliśmy dużo sytuacji, ale udało się wykorzystać tylko jedną – dodaje 27-letni szkoleniowiec. Legionowianie faktycznie zdołali wyrównać stan gry na minutę przed ostatnim gwizdkiem sędziego dzięki trafieniu pochodzącego z okolic Radomia Pawła Wolskiego.

W Radomiu po raz pierwszy po podpisaniu umowy z klubem z Parkowej wystąpił Mariusz Zawodziński, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Omegi Kleszczów. 26-letni wychowanek PGE GKS Bełchatów występował także KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Zniczu Pruszków. W sobotnim sparingu Legionovia testowała także bramkarzy Dawida Kędrę z Arki Gdynia i Tomasza Ptaka z Zatoki Braniewo. Co więcej, sztab szkoleniowy próbowali przekonać do siebie obrońcy Wallace (dawniej Puszcza Niepołomice), Piotr Jaroszek (Kaszubia Kościerzyna) i Mikołaj Grzelak (Rozwój Katowice) oraz napastnik Stali Mielec Rafał Jankowski. Trener Maciej Bartoszek sprawdzał również dwóch pomocników grającyh dotąd w klubach I i III ligi, których nazwisk na razie nie chce wyjawiać.

W sobotę 18 lipca o godzinie 17:00 legionowski zespół czeka pierwszy poważny sprawdzian. Legionovia wyjazdowym meczem z trzecioligową Olimpią Olsztynek rozpocznie tegoroczne zmagania w Pucharze Polski. Przy ewentualnej wygranej w kolejnej rundzie jej rywalem będzie również występująca w III lidze Wda Świecie. Do pierwszego ligowego spotkania z Gryfem Wejherowo podopieczni trenera Bartoszka przystąpią 1 sierpnia.

Radomiak Radom – Legionovia KZB Legionowo 2:2 (2:1)
bramki: Ropski 10, Uliczny 29 – Jankowski 16 (k), Wolski 89
Legionovia KZB: Kędra – Goliński, Wallace, Dankowski, Grzelak – Milewski, Ziąbski, Tlaga, Zawodziński, Odunka – Jankowski; Ptak, Jaroszek, Wolski, Figiel, testowanyI, testowanyII, Bujalski.