Policjanci z Wieliszewa zatrzymali dwie osoby podejrzewane o brutalne pobicie mężczyzny. W momencie popełnienia przestępstwa, obaj podejrzani byli kompletnie pijani. Decyzją sądu zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie Michałowa – Reginowa. Pokrzywdzony został skatowany w swoim domu.

Napastnicy mieli go uderzać po całym ciele kijem i okładać go pięściami. W wyniku pobicia mężczyzna doznał złamania nosa i kości twarzoczaszki. Jak się okazało między nim, a jego oprawcami od dłuższego czasu był ostry konflikt, między innymi o kobietę.

Policjanci z Wieliszewa zaraz po otrzymaniu zgłoszenia, rozpoczęli poszukiwania sprawców. Obaj zostali zatrzymani niedługo po całym zajściu. W organizmie 36-letniego Macieja K.  krążyło ponad trzy promile alkoholu, a 32-letni Krzysztof W. miało go ponad dwa promile. Mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia  mężczyzny wspólnie i w porozumieniu. Grozi im za to do trzech lat więzienia.

Policjanci prowadzący sprawę oraz prokurator wystąpili z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie, a sąd się do niego przychylił. Maciej K. i Krzysztof W. najbliższe trzy miesiące spędzą za kratkami.