W 1/8 finału rozgrywek Pucharu Polski KPR Borodino Legionowo pokonał Śląsk Wrocław 36:22. Występujący w Superlidze Śląsk był bezradny w starciu z dobrze dysponowanym liderem grupy A pierwszej ligi. Zwłaszcza w drugiej połowie przewaga gospodarzy była bardzo duża. Losowanie ćwierćfinałów PP odbędzie się w lutym, natomiast mecze zostaną rozegrane 25 lutego i 4 marca.

KPR Borodino w 1/8 rozgrywek Pucharu Polski zmierzył się z występującym w Superlidze Śląskiem Wrocław. Konfrontacja lidera grupy A pierwszej ligi z tegorocznym beniaminkiem Superligi zapowiadała się bardzo ciekawie. Miał to być prawdziwy test siły dla drużyny trenera Roberta Lisa.

Goście, którzy kilka dni wcześniej zremisowali w lidze z Górnikiem Zabrze, do Legionowa przyjechali w bardzo okrojonym składzie. Powodem były kontuzje, które w ostatnim czasie wykluczyły z kadry aż pięciu zawodników.

Od początku klub z Legionowa posiadał lekką przewagę. Kiedy jednak prowadzili trzema bramkami (9:6), w ich szeregi wkradła się nerwowość spowodowana niewykorzystaniem kilku sytuacji, goście złapali wiatr w żagle. Śląsk zdobył aż siedem bramek z rzędu, ale w końcówce pierwszej połowy KPR odzyskał skuteczność i zszedł na przerwę prowadząc 16:14.

Po przerwie gospodarze już zdecydowanie zdominowali rywala z Superligi. Z każdą minutą rosła przewaga zespołu z Legionowa. Goście momentami byli bezradni wobec twardej obrony i skutecznych kontrataków KPR-u. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 36:12.

Pokonanie dwunastoma bramkami drużyny z Superligi, nawet osłabionej kadrowo, należy uznać za ogromny sukces.

Mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski będą rozgrywane systemem mecz i rewanż, a odbędą się 25 lutego i 4 marca. Losowanie odbędzie się dopiero w luty.

KPR Borodino – Śląsk Wrocław 36:22 (16:14)

KPR: Krekora, Ner – Gawęcki 10, Kasprzak 8, Ciok 7, Prątnicki 5, Brinovec 2, Dzieniszewski 1. Suliński 1, Titow 1, Wuszter 1, Bulej, Wolski.
Śląsk: Cudić, Prus – Ścigaj 7, Krupa 4, Herudziński 3, Koprowski 3, Wróblewski 3, Kryński 2, Telepnev.