Legionowscy piłkarze ręczni przegrali 30:31 wyjazdowy mecz z Piotrkowianinem i mają już tylko teoretyczne szanse, żeby zakończyć rundę zasadniczą rozgrywek na miejscu wyższym niż ostatnie. Aktualnie tracą cztery punkty do przedostatniego zespołu i mają przed sobą mecze z Vive, Orlenem, Pogonią i Zagłębiem, w których o punkty będzie niezwykle trudno. W środę (5 marca, godz. 2000) KPR zagra u siebie z Chrobrym Głogów w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Ostatni raz w lidze KPR Legionowo wygrał 19 października. Od tego czasu przegrał dziewięć meczów i spadł na ostatnie miejsce w tabeli. W osiemnastej kolejce legionowianie zmierzyli się na wyjeździe z Piotrkowianinem, z którym właśnie w październiku zdobyli ostatnie punkty. Była więc znakomita okazja, aby zakończyć złą serię i odrobić straty do drużyny z Piotrkowa Trybunalskiego.

Mecz z Piotrkowianinem nie udał się drużynie z Legionowa, chociaż początek należał do gości. Kilkubramkowego prowadzenia nie udało się jednak dowieźć do przerwy. Gospodarze wyrównali w 25 minucie, a w kolejnych pięciu minutach wypracowali sobie trzybramkową przewagę.

Po przerwie Piotrkowianin utrzymał niewielka przewagę, ale w końcówce meczu goście zaczęli odrabiać straty, głównie dzięki bardzo skutecznej grze najlepszego strzelca zespołu, Witalija Titowa. Na kilkanaście sekund przed końcem spotkania bramkę na 30:31 rzucił Radosław Dzieniszewski, ale na wyrównanie czasu już nie było i z dwóch, bardzo cennych punktów cieszyli się gracze z Piotrkowa Trybunalskiego.

Porażka spowodowała, że KPR ma już cztery punkty straty do Piotrkowianina, oraz pięć do Gwardii Opole, która pokonała u siebie Chrobrego. Także Zagłębie zdobyło dwa punkty w rywalizacji z Pogonią Szczecin i wciąż realne szanse na play-off.

Drużyna trenera Roberta Lisa ma już tylko teoretyczne szanse na poprawienie swojego miejsca, bowiem w czterech kolejkach, jakie zostały do zakończenia rundy zasadniczej, ma bardzo trudnych przeciwników. Na punkty z Vive Targi Kielce i Orlenem Wisłą Płock raczej nikt nie liczy. Nawet atut własnego boiska nie zwiększa szans na zdobycie w tych spotkaniach choćby jednego punktu. Pewne nadzieje można mieć na pokonanie Zagłębia w Lubinie oraz osłabionej Pogoni w Szczecinie, ale w obecnej formie legionowianie faworytami tych meczów nie będą.

Najbliższy mecz w lidze KPR rozegra w Arenie Legionowo w sobotę 8 marca o godz. 1800 z Vive Targi Kielce. Wcześniej, bo w środę 5 marca o godz. 2000, także u siebie, czeka ich mecz rewanżowy w ćwierćfinale Pucharu Polski z Chrobrym Głogów. Legionowianie przegrali na wyjeździe 22:26 i mają realną szansę odrobić straty.

MKS Piotrkowianin – KPR Legionowo 31:30 (17:14)

MKS Piotrkowianin: Ner, Procho, Pietruszka – Woynowski 8, Daćko 7, Mróz 7, Stołowski 3, Pacześny 2, Swat 2, Tórz 1, Pożarek 1, Różański, Trojanowski.
KPR Legionowo: Zapora, Szałkucki – Titow 14, Gawęcki 5, Dzieniszewski 3, Ciok 2, Prątnicki 2, Albin 1, Bałwas 1, Kasprzak 1, Pomiankiewicz 1, Milewski,Suliński, Wolski, Wuszter.

Piłka ręczna. PGNiG Superliga.

18 kolejka (1-2 marca). MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. – KPR Legionowo 31:30 (17:14), PE Gwardia Opole – KS SPR Chrobry Głogów 29:24 (15:13), MKS Zagłębie Lubin – Gaz-System Pogoń Szczecin 26:25 (13:14), KS Vive Targi Kielce – PGE Stal Mielec 43:33 (19:18), KS Azoty-Puławy – ORLEN Wisła Płock 33:32 (20:14), Górnik Zabrze – MMTS Kwidzyn 39:34 (23:15).