W środę w, sali Sky Box mieszczącej się pod trybunami Pepsi Areny, została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Legią Warszawa i sześcioma klubami z Warszawy i najbliższych okolic. Wśród sześciu klubów partnerskich znalazła się Legionovia. To duże wyróżnienie dla klubu z Legionowa i docenienie dotychczasowej pracy z młodzieżą oraz znakomitych warunków, jakie mają młodzi piłkarze w Legionowie.

Korzyści ze współpracy mają osiągać wszystkie strony projektu. Z przedstawionego przez władze Akademii Legii Warszawa planu wiadomo, że będzie to scentralizowany system naboru młodych kandydatów do gry w piłkę, a w poszczególnych klubach trenerzy będą realizowali plany szkoleniowe opracowane przez Akademię Legii.

Nabór będzie organizował klub z Warszawy, ale każdy z kandydatów będzie musiał wcześniej określić, w którym z klubów partnerskich chciałby uczyć się grać w piłkę, gdyby nie przeszedł testów w Legii. Może to wyglądać trochę tak, że do klubów partnerskich będą trafiać słabsi zawodnicy, ale nie jest tak do końca. W tak młodym wieku nie zawsze od razu można rozpoznać talent i możliwości rozwoju zawodników. Ponadto jest także kwestia dojazdów na treningi. Wiadomo, że nie każdy młody kandydat na piłkarza ma warunki, żeby kilka razy w tygodniu dojeżdżać na treningi do stolicy lub pokonywać duże odległości w granicach Warszawy, dlatego też wybrano kluby położone w różnych miejscach aglomeracji warszawskiej.