W pierwszym meczu rundy wiosennej drużyna Legionovii przegrała na wyjeździe 0:1 z Zawiszą Rzgów. To prawdziwa sensacja, bo lider przegrał z ostatnią drużyną w tabeli. W najbliższym tygodniu Legionovia rozegra dwa mecze. W środę (17.04) zmierzy się na wyjeździe z Bronią Radom, a trzy dni później (20.04) do Legionowa przyjedzie Omega Kleszczów.

Po pięciomiesięcznej przerwie zimowej na boiska wrócili trzecioligowi piłkarze. Pierwsze trzy wiosenne kolejki nie odbyły się z powodu przedłużającej się zimy i dopiero czwarta kolejka została może zostać rozegrana bez przeszkód.

W swoim pierwszym meczu Legionovia zagrała na wyjeździe z Zawiszą Rzgów. Mecz lidera z ostatnią drużyną w tabeli miał zdecydowanego faworyta, ale w piłce nożnej czasem jest tak, że zespół skazywany na porażkę sprawia niespodziankę. Tak było w rywalizacji w Rzgowie.

Po trochę sennym początku meczu, w dwunastej minucie zaspała defensywa Legionovii i Dawid Serafiński pokonał Mateusza Matrackiego. Strata bramki na początku meczu spowodowała, że goście zaczęli grać bardziej zdecydowanie. Od tego momentu gra toczyła się głównie na połowie gospodarzy. Legionovia stworzyła sobie kilka sytuacji bramkowych, ale nie potrafiła swojej przewagi przypieczętować zdobytą bramką. Po pierwszej połowie Zawisza prowadził więc 1:0 i zanosiło się na sensację.

W przerwie meczu trener Marek Papszun dokonał jednej zmiany. W miejsce Łukasza Prusika. Po dziesięciu minutach drugiej części spotkania, po uderzeniu Szymona Lewickiego piłka znalazła się w bramce gospodarzy, ale sędzia uznał, że zdobywca gola był na spalonym. Legionovia wciąż atakowała i wydawało się, że wyrównanie musi paść, jednak minuty upływały, a bramkarz gospodarzy zachowywał czyste konto. Kolejne zmiany niewiele zmieniły. Klub ze Rzgowa zdołał utrzymać prowadzenie i w Gutowie Małym, gdzie rozgrywano mecz, zanotowano sensacyjną porażkę lidera z ostatnią drużyną w tabeli.

W najbliższą środę (17.04, godz. 1930) zagra na wyjeździe z Bronią Radom. Trzy dni później, w sobotę (20.04, godz. 1630) do Legionowa przyjedzie Omega Kleszczów

Zawisza Rzgów – Legionovia 1:0  (1:0)

Bramki: Sarafiński 12

Legionovia: Matracki – Karbowniak (71 Szydłowski), Łukasik, Lendzion, Goliński – Karaszewski, Prusik (46 Romańczuk) – Sołtys, Barankiewicz (58 Janusiński), Tlaga (79 Złotkowski) – Lewicki