Piłkarze Legionovii wznowili treningi 9 lipca i rozpoczęli rozgrywanie serii meczów kontrolnych. W pierwszym sparingu pokonali na wyjeździe drugoligową Pogoń Siedlce 4:2, po bramkach Łukasza Barankiewicza, Pawła Tomczyka, Konrada Wrzesińskiego oraz Martina Koćmierowskiego. W środę legionowianie zagrają u siebie Huraganem Wołomin, a w niedzielę 29 lipca wystąpią w turnieju w Otwocku, upamiętniającym byłego trenera Legionovii Marcina Rzeszotka.

Piłkarze Legionovii mają za sobą już dwa tygodnie przygotowań do nowego sezonu. Drużyna rozpoczyna serię meczów sparingowych, w których szansę na przekonanie do swoich umiejętności dostaną piłkarze testowani. Wiadomo jednak, że nie będzie to spotkanie grane w spacerowym tempie, bo trener Marek Papszun wymaga od swoich piłkarzy maksymalnego zaangażowania w każdym meczu, także w kontrolnych.

W ubiegłym tygodniu wyjaśniła się już definitywnie sprawa występów w Legionovii Karola Ziąbskiego. Wychowanek klubu z Legionowa w rundzie jesiennej będzie reprezentował barwy drugoligowego Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Trwają aktualnie poszukiwania wzmocnień, nie tylko w miejsce utalentowanego pomocnika, ale także na innych pozycjach w zespole, Nazwisk trener nie chce ujawniać, ale wiadomo, że działacze rozmawiają z Polonią Warszawa, z której chcą pozyskać trzech zawodników z Młodej Ekstraklasy, z KP Piaseczno oraz z Mazurem Karczew. W treningach Legionovii uczestniczy kilku piłkarzy z innych klubów i w najbliższym czasie ich sytuacja przynależności klubowej powinna się wyjaśnić.

W pierwszym spotkaniu kontrolnym po przerwie letniej, legionowianie zaprezentowali znakomitą formą i pokonali na wyjeździe drugoligową Pogoń Siedlce 4:2. Bramki dla ekipy trenera Marka Papszuna zdobyli: Łukasz Barankiewicz, Paweł Tomczyk, Konrad Wrzesiński oraz 16-letni wychowanek Legionovii Martin Koćmierowski. Wynik ten należy uznać za bardzo dobry i obiecujący, ponieważ klub z Siedlec ostatnio się wzmocnił, a w Pucharze Polski pokonał na wyjeździe 3:1 Wisłę Płock, sygnalizując wysoką formę.

W środę 25 lipca o godz. 1800 Legionovia zagra na własnym boisku kolejny mecz kontrolny. Tym razem przeciwnikiem drużyny Marka Papszuna będzie Huragan Wołomin. cztery dni później, w Otwocku zostanie rozegrany I Memoriał im. Marcina Rzeszotka, w którym wystąpią drużyny prowadzone przez tragicznie zmarłego szkoleniowca.

Otwarcie turnieju zaplanowano na godzinę 1430. Pół godziny później zmierzą się Józefovia z Mazurem Karczew, a o 1600 SOKS Otwock z Legionovią. Mecz o trzecie miejsce odbędzie się o godz. 1730, a o 1830 spotkanie o pierwsze miejsce.

Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo 2:4 (1:3)

Bramki: Wójcik, Czerkas (k) – Barankiewicz (k), Tomczyk, K. Wrzesiński, Koćmierowski

Legionovia: (I połowa) Matracki – Karbowniak, Lendzion, Prusik, Goliński – Janusiński, Broniszewski, Tomczyk, Rawski, K. Wrzesiński – Barankiewicz. (II połowa) Błesznowski – Tyburski, Łukasik, Jasiński, Makowski – Sochocki, Chłopecki, Karaszewski, Tlaga, Stoch (68. Koćmierowski) – Kalinowski.