fot. KP PSP Legionowo

W piątek po godzinie 19.00 na ul. Jana Kazimierza w Nieporęcie doszło do groźnego wypadku. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów ranne zostały cztery osoby, w tym dwójka nastoletnich dzieci. Aż do godziny 23.00 droga była całkowicie zablokowana.

Z policyjnych ustaleń wynika, że jadący mercedesem 64-letni mężczyzna z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z kią, za której kierownicą siedziała 51-letnie kobieta. W wyniku zderzenia 64-latek, jego 55-letnia pasażerka oraz jadące z nimi dzieci w wieku 11 i 15 lat zostali ranni. Jedna z osób była zakleszczona w pojeździe. Aby ją wydobyć, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu. Po przebadaniu rannych na miejscu zdarzenia całą czwórkę przewieziono do szpitala. Kierująca kią była trzeźwa. Stan kierowcy mercedesa nie pozwalał na przeprowadzenie kontroli trzeźwości, pobrano więc od niego krew, celem przebadania jej na obecność alkoholu.

W akcji brały udział policja, cztery zespoły ratownictwa medycznego oraz zastępy straży pożarnej z JRG Legionowo i OSP Nieporęt. W trakcie trwania działań ul. Jana Kazimierza była całkowicie nieprzejezdna. Ruch został przywrócony dopiero około godz. 23.00.