fot. KP PSP Legionowo

Auto dostawcze wypadło z drogi i uderzyło w ogrodzenie pobliskiej posesji. Uderzenie było tak silne, że bus stanął pionowo na masce. Kierujący nim 47-letni mężczyzna z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce w środę po godzinie 7.00 rano przed rondami na ul. Strużańskiej w Kątach Węgierskich. Z policyjnych ustaleń wynika, że 47-letni mężczyzna kierujący autem dostawczym marki Fiat z nieznanych na razie przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie odbił w prawo i wjechał w ogrodzenie posesji. Mężczyzna był przytomny. Po udzieleniu mu pomocy na miejscu zdarzenia przetransportowano go do szpitala. Ponieważ policjanci podejrzewali, że 47-latek mógł być pod wpływem alkoholu, została od niego pobrana krew do dalszych badań.

Stojący pionowo na masce bus został przez strażaków postawiony na koła. W działaniach brały udział trzy zastępy straży pożarnej z JRG Legionowo, zastęp z OSP Kąty Węgierskie, karetka pogotowia oraz policja. Utrudnienia w ruchu na Strużańskiej zakończyły się około 8.30.