fot. KP PSP Legionowo

W Wielki Piątek przed godz. 16.00 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy przy ul. Nasturcji w Skubiance. Sytuacja okazała się bardzo poważna, bo ogień uszkodził skrzynkę gazową i doszło do zapłonu ulatniającego się gazu. Na szczęście pożar udało się szybko opanować. Nikt w nim nie ucierpiał.

Na miejsce pożaru zadysponowano w sumie cztery zastępy straży pożarnej: z JRG Legionowo, WSP Zegrze i OSP Wola Kiełpińska. Przyjechały tam też pogotowie gazowe oraz policja. Płomienie z płonącej trawy uszkodziły skrzynkę gazową w pobliżu domu jednorodzinnego. W wyniku zniszczenia rury z gazem doszło do ulotnienia się gazu, a następnie jego zapłonu.

Strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru traw oraz rozstawienia dwóch kurtyn wodnych, które miały zminimalizować ryzyko rozprzestrzenienie się ognia. Wkrótce na miejscu zjawili się też pracownicy pogotowie gazowego. Zakręcili oni dopływ gazu, dzięki czemu pożar można było całkowicie opanować. Za sprawą szybkiej i sprawnej akcji gaśniczej ogień nie rozprzestrzenił się na sąsiedni budynek mieszkalny, nikt też w pożarze nie ucierpiał. Służby ratownicze swoje działania zakończyły po godz. 17.00.