Wybory samorządowe coraz bliżej i coraz gorętsza robi się też wokół nich atmosfera. Przynajmniej na terenie Legionowa. W miniony weekend znów zniszczono kampanijne materiały kandydatów Komitetu Wyborczego Porozumienie Samorządowe. Pełnomocnik wyborczy zapowiada w tej sprawie podjęcie kroków prawnych.

W nocy z piątku na sobotę zniszczono banery jednej z kandydatek PS do rady powiatu w okręgu legionowskim. Nieznany sprawca pomazał je sprayem, po czym na materiałach Doroty Kuchty umieścił wulgarne napisy. I wcale nie jest to pierwszy ani jedyny tego typu przypadek w rozkręcającej się lokalnej kampanii. Komentując plakatowo-banerowy wandalizm, poszkodowani kandydaci nie ukrywają, że takie agresywne zachowania to efekt działań ich politycznych przeciwników w sieci. Ich zdaniem kandydaci z konkurencyjnych komitetów, głównie poprzez media społecznościowe, wręcz wprost nawołują do takich zachowań. – Nasze materiały wyborcze są zrywane i niszczone. To nie przypadek, ale zaplanowane akcja. Nie zostawimy tak tego. Chcemy zgłosić sprawę na policję, aby ujawnić sprawców – zapowiada Michał Kobrzyński, lider listy powiatowej listy KW Porozumienie Samorządowe. Jeśli organom ścigania się to powiedzie, skutki dla osób stojących za tymi chuligańskimi wybrykami mogą być opłakane. Kodeks wykroczeń wskazuje bowiem, że kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie, podlega karze aresztu albo grzywny do 5 tys. złotych.

Wulgarne zachowanie zdarzają się również w internecie. Na forach w mediach społecznościowych, głównie na Facebooku, łatwo znaleźć mnóstwo nieprawdziwych wpisów obrażających kandydatów Porozumienia Samorządowego. Jego członkowie nie mają wątpliwości, że są to działania sterowane przez ich politycznych antagonistów. I zastanawiają się, jak to możliwe, że właśnie w taki pożałowani godny sposób starają się oni zdobywać głosy mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj