fot. KP PSP Legionowo

W niedzielę (11 lutego) po godzinie 15.00 legionowska straż pożarna została powiadomiona o pożarze pustostanu znajdującego się przy ul. Suwalnej w Legionowie. W budynku przebywał około 60-letni mężczyzna. Został on poparzony i trafił do szpitala.

Na miejsce pożaru zadysponowano trzy zastępy straży z JRG Legionowo i OSP Legionowo, pogotowie oraz policję. Po przybyciu pod wskazany adres okazało się, że ogniem było objęte jedno z pomieszczeń budynku i drewniane elementy konstrukcji dachu. W momencie gdy doszło do pożaru, w środku znajdował się około 60-letni mężczyzna. Strażacy ewakuowali go na zewnątrz pustostanu. Doznał on poparzeń twarzy oraz górnych dróg oddechowych. Po udzieleniu mu pierwszej pomocy mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że poszkodowany był osobą bezdomną i koczował w tym pustostanie. Wszystko wskazuje na to, że podczas próby ogrzania się lub też przyrządzenia posiłku doszło do zaprószenia ognia, a w konsekwencji do pożaru. Ogień udało się na szczęście ugasić, zanim zdołał przedostać się na pozostałą część budynku. Działania służb na miejscu zdarzenia trwały około dwóch godzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj