O mieszkanki i mieszkańców lokalny samorząd może dbać na różne sposoby. Czasem kierując swoje działania do wszystkich, innym razem do węższej grupy ludzi – na przykład do płci pięknej. Tą drugą drogą podążył w ubiegłym roku legionowski ratusz, proponując paniom serię bezpłatnych warsztatów pod hasłem „Wzmocnij swoją pewność siebie w kryzysie”. Te zaś chętnie na taką propozycję przystały.

Zorganizowane i sfinansowane przez miasto zajęcia poprowadziła popularna trenerka oraz mentorka kobiet, Kinga Klejment. Czyniąc to w tych okolicznościach nie po raz pierwszy i bez wątpienia nie ostatni. – Jest to projekt realizowany przez Urząd Miasta Legionowo dla mieszkanek Legionowa; dla dwudziestu pięciu kobiet, które chcą wzmocnić swoją pewność siebie w kryzysie, bo taki właśnie jest tytuł tego przedsięwzięcia – przypomina trenerka. Odbywające się przez kilka miesięcy warsztaty przypadły paniom do gustu już od pierwszego spotkania. W trakcie ich realizacji widywały się one raz w tygodniu i wspólnie pracowały nad sobą w ratuszowej sali ślubów. Każde, szczelnie wypełnione ćwiczeniami, zajęcia trwały ponad trzy godziny, z „obowiązkową” przerwą na kawę, herbatę i słodkości. – Dziewczyny pracują tu nad wzmocnieniem pewności siebie, poczuciem własnej wartości, asertywnością i nad komunikacją. Komunikacją w rodzinie, w relacjach z partnerami, a także z innymi osobami, z którymi są na co dzień i od święta.

Jak z zadowoleniem wspomina Kinga Klejment, pozytywne efekty zajęć dało się zauważyć już po kilku tygodniach. Co stanowiło zasługę samej, indywidualnie podchodzącej do każdej z kobiet trenerki, lecz także jej odpowiednio motywowanych podopiecznych. A były one w wieku od lat dwudziestu kilku do ponad sześćdziesięciu. – Oprócz tego, że ja dzielę się z nimi wiedzą i doświadczeniem, kobiety również pracują – w parach, w grupach, a czasami same wykonują różnego rodzaju ćwiczenia. Jest to taki warsztat, gdzie wykorzystuję wiedzę mentoringową-coachingową, ale bardzo często jestem również trenerem-facilitatorem, czyli korzystam z mądrości grupy.

Cykl zajęć mających dodać kilkudziesięciu legionowiankom śmiałości i wigoru zakończyła specjalna, mająca udokumentować ich przemianę sesja zdjęciowa. Inna sprawa, że już sporo wcześniej uczestniczące w niej panie zdążyły udowodnić, że dobrze wychodzą ze sobą nie tylko na fotografiach. – Wszystkie dziewczyny zyskały zdecydowanie większą pewność siebie, zmieniły też trochę – bo również nad tym pracowałyśmy – swój wizerunek. Miałyśmy warsztaty ze stylistką, z makijażystką, więc nasze uczestniczki miały okazję zmienić się nie tylko mentalnie, ale też wizualnie. A wygląd również ma wpływ na wzrost poczucia naszej wartości. Poza tym dziewczyny nawiązały ze sobą świetne relacje, narodziły się pierwsze przyjaźnie, co zaowocowało współpracą połączoną z takim wzajemnym wspieraniem się – podkreśla Kinga Klejment. Odbywa się ono także poprzez specjalnie utworzoną grupę na jednym z portali społecznościowych. I tylko potwierdza, że swoją pewność siebie podopieczne legionowskiej specjalistki od mentalnego wzmocnienia wzięły na warsztat bardzo serio.

Poprzedni artykułAntyk-wariat i myszka
Następny artykułLegion poTURbowany
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.