Wyniki meczów Legionovii Legionowo w tym sezonie to istny rollercoaster. Zwycięstwa przeplatają się z porażkami. Tyle że tych ostatnich ciągle, niestety, jest więcej. W minionej kolejce legionowianie ponieśli kolejną z nich – już siódmą w tym sezonie. W piątek przegrali na wyjeździe 1:2 z ekipą GKS Wikielec, tracąc szanse na remis po rzucie karnym podyktowanym w końcówce spotkania.

Gra piłkarzy Legionovii od początku rozgrywek, delikatnie mówiąc, nie zachwyca. Na dziesięć spotkań legionowianie wygrali tylko trzy i aż siedem przegrali. To sprawiło, że w tej chwili zajmują w tabeli miejsce tuż nad strefą spadkową. Ich piątkowy rywal w tym sezonie formą również nie imponuje, bo przed meczem obu drużyn GKS był jedenasty, a Legionovia trzynasta w całej stawce. Zapowiadało się więc wyrównane starcie, które legionowianom mogło dać kolejne, tak bardzo im potrzebne ligowe punkty. Pierwsza połowa meczu była dość wyrównana i patrząc na prawie cały jej przebieg, trudno było wskazać drużynę lepszą. Tak przynajmniej to wyglądało do 42 minuty, bo wtedy właśnie Oskar Kordykiewicz wykorzystał celne dośrodkowanie w pole karne i z bliskiej odległości pokonał bramkarza Legionovii. Do szatni gospodarze schodzili więc z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron podopieczni trenera Broniszewskiego starali się odrobić tę niewielką stratę. Szło im to jednak dość opornie i przez bardzo długi czas nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywala. Udało się to dopiero w 86 minucie, kiedy to ładnym strzałem z woleja popisał się Kacper Dudek i doprowadził do wyrównania. Niestety, Legionovia długo się tym remisem nie cieszyła. Już dwie minuty później, za faul w jedenastce legionowian, sędzia podyktował rzut karny dla GKS-u. Na bramkę na 2:1 zamienił go Michał Jankowski, ustalając tym samym wynik spotkania.

W następnej kolejce Legionovia zagra u siebie z obecnym liderem tabeli, Lechią Tomaszów Mazowiecki. Spotkanie to zostanie rozegrane w sobotę 7 października o godzinie 15.00.

GKS Wikielec – KS Legionovia Legionowo 2:1 (1:0)

Bramki: Kordykiewicz (42’), Jankowski (88’ k) – Dudek (86).

GKS: Rutkowski – Jajkowski, Krasouski, Jackowski, Jankowski, Szypulski (87 Licznerski), Filipczyk, Rosoliński, Kordykiewicz (87 Nowicki), Sobociński (79 Dąbrowski), Kalisz (69 Wacławski).

Legionovia: Brudnicki – Waszkiewicz, Szwed (69 Mroczek), Papazjan, Barć (58 Zaklika), Wojdyga, Mitura, Schwartzman, Gibas, Koterwas (58 Dudek), Choroś.