Za nami XXI Festiwal „Nauka z Pałacem w tle”. W tym roku na terenie Domu Zjazdów i Konferencji PAN w Jabłonnie gościły aż 33 instytucje, jak zwykle z bardzo rozbudowanym oraz interesującym programem naukowym.

Dzięki szerokiej ofercie uczestnicy tej wyjątkowej, przeznaczonej głównie dla dzieci i młodzieży, imprezy mieli okazję obejrzeć m.in. pokaz laserów, malowania akwarelą, wziąć udział w zwiedzaniu jabłonowskiego pałacu i małej architektury parkowej, wykonać lampki oliwne, leśne stwory, poidełka dla kolibrów oraz współuczestniczyć przy wykonywaniu różnego rodzaju doświadczeń.

Niezależnie od dalszego podążania tropem wiedzy, drugi dzień naukowego festiwalu uatrakcyjnił występ zespołu Grzeczni Chłopcy, który swoimi coverami znanych szlagierów zachęcał publiczność do tańca i śpiewu. Czyniąc to zresztą z dobrym skutkiem.

Na koniec należy wspomnieć o jeszcze jednej ważnej kwestii. Festiwal, zwłaszcza w takiej bogatej formie, nie mógłby się odbyć bez głównego sponsora wydarzenia, czyli Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a także licznych partnerów wydarzenia: szkół, przedszkoli, instytucji Polskiej Akademii Nauk, NGO oraz instytucji państwowych i samorządowych.