fot. KP PSP Legionowo

W niedzielę (24 września) po godzinie pierwszej w nocy w Wierzbicy zderzyły się ze sobą skuter i samochód osobowy. W wyniku tego zdarzenia kierowca oraz pasażer jednośladu zostali ranni. Obaj trafili do szpitala. Sprawcą kolizji był kierujący motorowerem.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu w okolicy restauracji „Złoty lin”. Z policyjnych ustaleń wynika, że kierowca skutera wymusił pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z nissanem kierowanym przez 40-letniego mężczyznę. Uderzenie było na tyle silne, że 43-latek kierujący jednośladem oraz jego 40-letni pasażer zostali ranni. Młodszego z mężczyzn z urazem głowy przetransportował do szpitala śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Drugi doznał urazu nogi i również musiał być hospitalizowany. Kierowca nissana był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia interweniowały zastępy straży pożarnej z JRG Legionowo, Wojskowej Straży Pożarnej z Zegrza, OSP Serock i OSP Gąsiorowo oraz policja, zespół ratownictwa medycznego i LPR. W trakcie trwania działań droga była całkowicie zablokowana.