Zaledwie kilku godzin potrzebowali legionowscy kryminalni, aby zatrzymać 27-latka podejrzewanego o dokonanie rozboju na mieszkance Legionowa. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi nawet dwanaście lat więzienia. Podejrzany został już tymczasowo aresztowany.

To bulwersujące zdarzenie miało miejsce kilka dni temu, w godzinach porannych w jednej z klatek schodowych budynku wielorodzinnego w Legionowie. Czekający tam na ofiarę młody mężczyzna uderzył przechodzącą obok kobietę pięścią w twarz, a następnie zabrał jej telefon komórkowy i uciekł. Kiedy tylko informacja o napadzie trafiła do legionowskich kryminalnych, ci zaczęli ustalać szczegóły dotyczące napastnika. A ponieważ zrobili to szybko i fachowo, dotarli do niego już po kilku godzinach.

Mając przestępcę w rękach, policjanci doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury Rejonowej w Legionowie, gdzie przedstawiono mu zarzut rozboju. Na wniosek prokuratora Sad Rejonowy w Legionowie zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Skradziony telefon został odnaleziony w miejscu pracy mężczyzny.