Na początek ostatniego tygodnia marca młodzi pływacy z Legionowa i powiatu musieli, dosłownie i w przenośni, skoczyć na głęboką wodę. A to z powodu finałowej odsłony lokalnych zawodów w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, jakie w poniedziałek i wtorek odbywały się na obiektach nieporęckiego aquaparku Fala. Świetnie zaprezentowali się tam zawodnicy z klubu Ósemka Legionowo.

Pierwszego dnia imprezy ścigali się uczniowie z klas 3-6. Doborowa ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie spisała się doskonale, w kategoriach dziewcząt oraz chłopców wygrywając zarówno zawody indywidualnie, jak i sztafety. Swoim startującym dzień później starszym kolegom z klubu poprzeczkę zawiesiła więc bardzo wysoko. Ale jak się okazało, nie za wysoko. We wtorek młodzież z legionowskiej Ósemki uczęszczająca do klas 7-8 także była… na Fali, wygrała bowiem wyścigi indywidualne oraz sztafetowe. Krótko mówiąc, lepiej się po prostu nie dało. – To rzeczywiście był wymarzony start, skoro trzy nasze drużyny wywalczyły trzy pierwsze miejsca. A teraz jedziemy reprezentować powiat legionowski na zawodach międzypowiatowych w Piasecznie, które zaplanowano na 18 kwietnia – podsumowują udział w zawodach trenerzy Wojciech Sieczych, Sebastian Twardowski oraz Krzysztof Kuna z UKP Ósemka Legionowo.

Na koniec warto wymienić nazwiska zawodniczek i zawodników, którzy zdobyli dla uczniowskiego klubu kolejne złote krążki. Żeńską część Ósemki reprezentowały: Zuzanna Kotwica, Maria Dąbrowska, Kalina Olech, Hanna Sawicka, Antonina Kołacz, Zuzanna Zygan, Lena Szopa i Alicja Kotwica, w drużynie młodszych chłopców znaleźli się: Adam Baranowski, Jan Żukowski, Eryk Uryń, Mikołaj Popławski, Franciszek Skwarek, Karol Michalski, Kacper Jezierski i Stanisław Budzicz, natomiast męska młodzież pływała w składzie: Dawid Bubnow, Wojciech Puszkarski, Piotr Karpik, Julian Jerzak, Karol Okurowski oraz Krzysztof Frąckiewicz.