fot. Powiat Legionowski

Idąc za filmowym ciosem, Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie kontynuuje w tym roku cykl comiesięcznych spotkań w ramach Kina Otwartego. Na dobry początek wyświetlono „Lombard”, w reżyserii i według scenariusza Łukasza Kowalskiego. Natomiast po seansie, na spotkaniu z producentką Anną Mazerant, publiczność miała okazję poznać kulisy powstawania filmu.

Nie jest tajemnicą, że formuła comiesięcznych pokazów filmowych z udziałem zaproszonych gości od lat cieszy się wśród mieszkańców Legionowa oraz powiatu dużą popularnością. Tym chętniej więc kinomani powrócili do sali widowiskowej ratusza, aby w trakcie styczniowej inauguracji Kina Otwartego obejrzeć obraz, który zdobył między innymi główną nagrodę na festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Ta poruszająca, pełna humoru komedia dokumentalna spodobała się dotychczas nie tylko krytykom, ale przede wszystkim podbiła serca widzów. Wydaje się, że w wielu przypadkach również tych obecnych na styczniowym pokazie Kina Otwartego. I słuchających po jego zakończeniu o tym, co działo się na filmowym planie…

Poprzedni artykułZłoto na zimno
Następny artykułGranie kontra zakażanie
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.