fot. KP PSP Legionowo

Intensywne opady śniegu, jakie towarzyszyły nam w sobotę rano, sprawiły, że warunki drogowe były bardzo trudne. Około godziny 8.30 na ul. Strużańskiej w Stanisławowie Pierwszym doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Ucierpiała w niej jedna osoba.

fot. KP PSP Legionowo

Z policyjnych ustaleń wynika, że 28-latka kierująca fordem straciła w pewnym momencie panowanie nad pojazdem i czołowo uderzyła w innego forda, kierowanego przez 39-letniego mężczyznę. Po zderzeniu jedno z aut wypadło z drogi i wylądowało w przydrożnym rowie. Osoby podróżujące pojazdami opuściły je o własnych siłach. Kobieta biorąca udział w zdarzeniu uskarżała się na ból w klatce piersiowej. Została ona przebadana przez medyków, jednak nie wymagała hospitalizacji. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. 28-letnia sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.

Na miejscu zdarzenia działały zastępy straży pożarnej z JRG Legionowo, OSP Nieporęt, OSP Kąty Węgierskie i OSP Wólka Radzymińska oraz policja i zespół ratownictwa medycznego. Ich akcja trwała blisko dwie godziny. W tym czasie ruch na ul. Strużańskiej był prowadzony wahadłowo.