Wielka akcja policji i policyjnych antyterrorystów na terenie Warszawy i powiatu legionowskiego. Jej efekt to zatrzymanie sześciu osób podejrzewanych o kradzieże samochodów. Pięciu z nich zostało już tymczasowo aresztowanych, szósty od razu trafił do więzienia.

Funkcjonariusze z Oddziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji od dłuższego czasu rozpracowywali grupę przestępczą działającą na terenie stolicy i ościennych powiatów, które członkowie zajmowali się kradzieżami samochodów. Po ustaleniu ich personaliów policjanci od razu przystąpili do akcji. Termin realizacji niemal w ostatniej chwili został przyspieszony, bo śledczy uzyskali informacje, że niektórzy członkowie grupy przestępczej, obawiając się zatrzymania planują ukryć się w nieustalonym miejscu.

W zeszły poniedziałek (1 kwietnia) o godzinie szóstej rano funkcjonariusze z Oddziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji w towarzystwie antyterrorystów wkroczyli do mieszkań na terenie Warszawy i powiatu legionowskiego. Sześciu podejrzanym, prowadząca to śledztwo Prokuratura Rejonowa w nowym Dworze Mazowieckim postawiła zarzut kradzieży samochodów na łączną wartość 600 tysięcy złotych. Grozi im za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec 5 mężczyzn skierowano wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, które jeszcze tego samego dnia zostały w całości uwzględnione przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim. Ostatni z podejrzanych został osadzony w zakładzie karnym do odbycia kary pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa, śledczy nie wykluczają więc kolejnych zatrzymań.

fot. KSP