fot. KP PSP Legionowo

W sobotni (19 listopada) poranek w jednym z bloków przy ul. Akademijnej w Jabłonnie doszło do groźnego pożaru. Wybuchł on w mieszkaniu na drugim piętrze. W środku znajdowała się nieprzytomna kobieta. Po ewakuowaniu jej z płonącego lokalu natychmiast przewieziono ją do szpitala.

fot. KP PSP Legionowo

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do straży tuż po godzinie szóstej rano. Po dotarciu na miejsce zastano już mocno rozwinięty pożar. Ratownicy wyłamali drzwi do objętego płomieniami mieszkania. W jednym z pomieszczeń zastali nieprzytomną kobietę. Poszkodowana miała zachowane wszystkie funkcje życiowe. Na jej ciele były widoczne poparzenia. Strażacy natychmiast ewakuowali ją z płonącego mieszkania i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Chwilę później kobieta była już w drodze do szpitala, gdzie (jak wynika z nieoficjalnych informacji) na skutek odniesionych obrażeń zmarła.

W trakcie akcji gaśniczej swoje mieszkania musiało opuścić piętnastu innych mieszkańców bloku. Walkę z pożarem strażacy prowadzili zarówno z klatki schodowej, jak i ze specjalistycznego podnośnika, z którego przez okno podawali prąd wody do płonącego lokalu. Dzięki sprawnej akcji gaśniczej, ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałą część bloku. Po ugaszeniu pożaru i sprawdzeniu sąsiednich mieszkań ich lokatorzy mogli bezpiecznie wrócić do domów. Działania gaśnicze trwały blisko dwie godziny.