Dobra wiadomość dla pacjentów z Legionowa i okolic: po rozmowach przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia z kierownictwem ZOZ „Legionowo” przychodnia przy ul. Sowińskiego 4 zdecydowała się o miesiąc przedłużyć kontrakt na świadczenie usług nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Oznacza to, że korzystający z niej pacjenci będą się tam mogli zgłaszać do końca października br.

W ostatnich dniach, a nawet tygodniach to wśród pacjentów z miasta oraz powiatu bodaj najbardziej gorący temat. Ponieważ kontrakt prowadzonej przez powiat przychodni „na górce” na realizowanie nocnej oraz świątecznej opieki zdrowotnej 30 września dobiega końca, a placówka nie ubiega się o nowy, przed pacjentami stanęło widmo pozbawienia ich tego rodzaju usług. Widmo tym bardziej realne, że rozpisany przez NFZ konkurs na nowego świadczeniodawcę – według nieoficjalnych informacji wzięły w nim udział dwa podmioty spoza Legionowa – nie został rozstrzygnięty. W tej sytuacji 14 września Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił uzupełniające postępowanie konkursowe „w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna w zakresie: świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej”, dotyczące powiatu legionowskiego. Czy tym razem przyniesie ono rozstrzygnięcie, nie wiadomo.

Pewne jest tylko to, że w minioną środę szefowa legionowskiej przychodni rozmawiała w stolicy z przedstawicielami Funduszu i obu stronom udało się wypracować tymczasowe rozwiązanie problemu. – Mając na względzie unieważnienie ogłoszonego przez NFZ konkursu i konieczność rozpisania nowego, podpisaliśmy z Funduszem aneks do naszej umowy, na mocy którego przedłużymy świadczenie usług w zakresie nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej o jeden miesiąc, do końca października tego roku – informuje Dorota Glinicka, prezes zarządu ZOZ „Legionowo” Sp. z o.o. Pacjenci, przynajmniej na kilka tygodni, mogą więc odetchnąć.

Jeśli chodzi o nowy, uzupełniający konkurs, zainteresowane podmioty będą mogły składać oferty do 28 września. Zapowiadane przez NFZ rozstrzygnięcie postępowania ma natomiast nastąpić 10 października br.

Poprzedni artykułJestem sobie przedszkolaczek cz. 1
Następny artykułWtyczka do ekologii
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.