Legionovia Legionowo w dramatycznych okolicznościach wygrała kolejny ligowy mecz. Przebieg niedzielnego wyjazdowego starcia z Błonianką Błonie był niemal taki sam, jak tych najbardziej emocjonujących meczów z poprzedniego sezonu. Legionowianie znów musieli gonić wynik, a trzy punkty zapewnili sobie w jednej z ostatnich akcji spotkania. Zakończyło się ono dla nich wynikiem 2:1, a obie bramki dla Legionovii strzelił niezastąpiony Szymon Wiejak.

Pierwsza połowa spotkania nie była specjalnie emocjonująca. Obie drużyny walczyły, starały się, ale z tych wysiłków niewiele wychodziło. Z jednej strony zawodziła skuteczność, a z drugiej obie defensywy nie popełniały rażących błędów skutkujących groźnymi sytuacjami podbramkowymi. W pierwszych 45 minutach meczu bramek więc kibice nie zobaczyli. Po zmianie stron obraz gry wiele się nie zmienił. Z tą tylko różnicą, że obie drużyny były już nieco skuteczniejsze.

Pierwsza bramka padła w 50 minucie. Szymon Śmieciński z Błonianki popisał się świetnym strzałem z woleja i dał swojej drużynie prowadzenie. To oznaczało, że piłkarze Legionovii, jak to już zresztą w poprzednim sezonie mieli wielokrotnie w zwyczaju, znów musieli gonić wynik. Z minuty na minutę akcje podopiecznych trenera Pirosa robiły się coraz bardziej składne i coraz groźniejsze. Ciągle niestety szwankowała jednak skuteczność. Bramkarza gospodarzy udało się pokonać dopiero w 79 minucie. Strzałem głową zrobił to Szymon Wiejak, dla którego była tu już kolejna z rzędu zdobyta w ten sposób bramka.

Po stracie gola to z kolei Błonianka rzuciła się do ataku, chcąc znowu wyjść na prowadzenie i zapewnić sobie trzy punkty. Lecz tym razem bez powodzenia. Legionovia dzielnie przetrzymała napór błonian, po czym sama – już w doliczonym czasie – gry zadała decydujący cios. Tym, który zapewnił legionowianom trzy punkty, był znów Szymon Wiejak, który ponownie został bohaterem meczu.

W następnej kolejce zawodnicy trenera Michała Pirosa zmierzą się na własnym boisku z Jagiellonią II Białystok. Spotkanie to zostanie rozegrane w sobotę 10 września, początek o godzinie 16.00.

Błonianka Błonie – KS Legionovia Legionowo 1:2 (0:0)

Bramki: Śmieciński (50’) – Wiejak (79’, 93’)

Błonianka: Skrzypek – Niemyjski, Zajączkowski, Jeliński, Skowron, Niezgoda (Siudak 87′), Włodarczyk, Koterwas, Korczak (Jabłoński 84′), Śmieciński, Jarczak.

Legionovia: Krzywański – Choroś, Zaklika (Kumoch 68′), Papazjan (Sonnenberg 68′), Koziara, Wojdyga (Balicki 68′), Mroczek (Gołąb 87′), Wiejak, Gibas, Kaczorowski (Waszkiewicz 68′), Rymek.