To było prawdziwe zabójcze osiem minut w wykonaniu piłkarzy Legionovii. W pierwszej kolejce sezonu 2022/2023 legionowianie pokonali na wyjeździe Pilicę Białobrzegi 3:1. Wszystkie bramki dla podopiecznych trenera Michała Pirosa padły w ciągu właśnie tych ośmiu minut, a na listę strzelców wpisali się Bartosz Rymek, Szymon Wiejak i Piotr Sonneberg.

Forma Legionovii przed startem ligi pozostawała wielką niewiadomą. Na siedem sparingów rozegranych w okresie przygotowawczym legionowianie aż sześć przegrali i tylko jeden zremisowali. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że dwa z tych spotkań kontrolnych legionowianie rozgrywali z zespołami z Ukrainy występującymi w rozgrywkach europejskich, a w meczach z rywalami z własnego podwórka, mimo niekorzystnych wyników, legionowski zespół w większości przypadków prezentował się naprawdę nieźle. Kibice mogli być więc umiarkowanymi optymistami.

I ten optymizm się opłacił. Legionovia w pierwszej kolejce dość łatwo poradziła sobie bowiem na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi, która w poprzednim sezonie walczyła o utrzymanie w trzeciej lidze. Dość powiedzieć, że po 23 minutach było 3:0 dla gości. Pierwsza bramka, której strzelcem był Bartosz Rymek, padła w 15 minucie, w 19 wynik na 2:0 podwyższył Szymon Wiejak, a trzecią bramkę w 23 minucie strzelił Piotr Sonnenberg. Gospodarze dopiero w końcówce drugiej połowy nawiązali w miarę równorzędną walkę z Legionovią. W 71 minucie udało im się nawet wywalczyć rzut karny. Został on jednak wybroniony przez Jana Krzywańskiego. Honorową bramkę zawodnicy Pilicy strzelili dopiero w 84 minucie, a na listę strzelców wpisał się Oskar Wojtysiak.

Po pierwszej kolejce Legionovia znów jest liderem tabeli. W najbliższą sobotę (13 sierpnia) o godzinie 17.00 legionowianie zmierzą się na własnym boisku z Olimpią Zambrów.

Pilica Białobrzegi – Legionovia Legionowo 1:3 (0:3)

Bramki: Wojtysiak (84′) – Rymek (15′), Wiejak (19′), Sonnenberg (23′)

Pilica: Adamczyk – Kencel, Krawczyk, Walesiak (78′ Drabik), Uziębło, Niedziela (46′ Wojtysiak), Zawadzki, Grober (46′ Zawistowski), Racis (46′ Winiarski), Rudnicki, Stawiarz.
Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Waszkiewicz (82′ Choroś), Gibas, Barański, Sonnenberg (75′ Bawolik), Kumoch (70′ Koziara), Rymek, Papazjan, Mroczek (82′ Gołąb), Wiejak (85′ Balicki).