Kilkunastotysięczna kara grzywny, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kara pięciu lat więzienia grożą pewnemu 28-latkowi. Mężczyzna kierował osobówką, mając cofnięte uprawnienia, trzy czynne zakazy prowadzenia pojazdów i jakby tego było mało, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się też jeszcze, że był on… poszukiwany.

Zdarzenie miało miejsce w zeszły wtorek około godziny 23.00. Policjanci z komisariatu w Nieporęcie zwrócili uwagę na osobową skodę. Kierowca auta na ul. Jana Kazimierza nie zastosował się do nakazu jazdy w prawo, jednocześnie przekraczając linię podwójną ciągłą. Funkcjonariusze natychmiast podjęli próbę zatrzymania go do kontroli. Mężczyzna nie zareagował jednak na dawane przez policjantów sygnały, zarówno świetlne, jak i dźwiękowe, po czym zaczął uciekać. Udało się go zatrzymać dopiero w Zegrzu Południowym.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 28-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego ma cofnięte uprawnienia, trzy czynne zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez Sąd Rejonowy w Częstochowie oraz przez Sąd Rejonowy dla Pragi Południe, a do tego jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez Sąd Rejonowy dla Pragi Południe oraz do odbycia kary pozbawienia wolności. 28-latek trafił do policyjnego aresztu, zaś auto, którym kierował, odholowano na strzeżony parking. Mężczyzna usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pojazdem bez uprawnień oraz niestosowania się do wyroków sądu. Prosto z policyjnej celi trafił za kratki.