Realizując kolejne przedsięwzięcie zaplanowane w ramach projektu „Biblioteka Rodzin”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, legionowska Poczytalnia ogłosiła właśnie konkurs, w którym główną nagrodą jest rodzinna sesja fotograficzna.

Zadaniem jego uczestników jest pokazanie na zdjęciu, jak u nich wygląda „Przepis na rodzinne czytanie” – w domu, w towarzystwie zwierząt i pluszaków, a może z dziećmi w plenerze? Z nadesłanych prac powstanie galeria, która na stałe zagości w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Ma ona pokazać legionowianom, że biblioteka nie jest zwykłą instytucją, tylko w pewnym sensie ich drugim domem; miejscem, w którym mogą czuć się bezpiecznie i swobodnie. – Uspokajamy osoby, które z różnych względów wolą, by wizerunki ich oraz ich dzieci nie były nadmiernie eksponowane lub umieszczane w Internecie. Przy wyborze laureatów będziemy kierować się przede wszystkim kreatywnością ujęcia tematu. To, czy na zdjęciach będą widoczne twarze, nie będzie miało wpływu na ocenę prac – wyjaśnia Tomasz Talarski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie.

Rodzinne zdjęcia należy wysłać mailem wraz z kartą zgłoszeniową na adres konkurs@bibliotekalegionowo.pl do 31 sierpnia br. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 23 września. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej biblioteki: www.bibliotekalegionowo.pl.