W drugi weekend czerwca, od piątku do niedzieli, młodzi zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Pływackiego Ósemka Legionowo mieli mnóstwo sportowej pracy. A na dowód, że wykonali ją wzorowo, ze świetnie obsadzonych zawodów w Ciechanowie, Wyszkowie i… Legionowie przywieźli do domów mnóstwo medali oraz rekordów życiowych.

W piątek (10 czerwca) większość pływaków Ósemki, reprezentujących legionowską Szkołę Podstawową nr 8, wzięła udział w Wojewódzkich Igrzyskach Szkolnych w Ciechanowie. Dobre przygotowanie i wysoka forma znalazły potwierdzenie w końcowych rezultatach osiągniętych przez młodych legionowian. Na tle rywali z całego Mazowsza nieco lepiej wypadli chłopcy z klas III-IV, którzy w klasyfikacji końcowej uplasowali się na trzecim miejscu. Ich koleżanki w tej samej kategorii wiekowej były natomiast czwarte.

Dzień później kolejna grupa „ósemkowiczów” (z roczników 2008-2012), w składzie: Kalina Olech, Oliwia Majewska, Hania Fałatowicz, Mikołaj Popławski, Karol Okurowski oraz Wojtek Puszkarski wybrała się do Wyszkowa na Puchar Sprintu. I oni również nie zawiedli podkładanych w nich oczekiwań. Dość powiedzieć, że zdobyli tam aż dziesięć medali. Najlepiej z młodych legionowian spisał się ostatni z wymienionych zawodników, który był pierwszy na 100 m stylem grzbietowym i trzeci na 50 m w tym samym stylu oraz na 50 m stylem dowolnym.

Ukoronowaniem weekendowych startów były „domowe” zawody o Puchar Prezydenta Miasta Legionowo. Rywalizując z silną lokalną konkurencją, pływacy z Ósemki zdobyli w nich sześć złotych, dwa srebrne i dwa brązowe krążki. Trudno się w tej sytuacji dziwić, że z pływackiej trzydniówki w równym stopniu, co sami zawodnicy, zadowoleni byli także ich szkoleniowcy. – To bardzo owocny weekend dla naszych podopiecznych, którzy godnie reprezentowali miasto Legionowo. Dlatego serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, no i oczywiście trzymamy kciuki za ich następne sukcesy – podsumowują ostatnie starty trenerzy Wojciech Sieczych i Sebastian Twardowski.