50-letni mieszkaniec Legionowa to kolejna osoba zatrzymana przez policję za przemoc domową. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna od dłuższego czasu miał znęcać się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Grozi mu teraz za to do pięciu lat pozbawienia wolności.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że jej mąż robił jej awantury, podczas których obrażał ją i poniżał, a także kontrolował partnerkę, uniemożliwiając na przykład wyjście z domu. Dochodziło tam również do przemocy fizycznej. Rodzinie została założona Niebieska Karta, a sytuacji w niej panującej bacznie przyglądał się dzielnicowy. W tym samym czasie śledczy analizowali wszystkie napływające od niego, raczej pesymistyczne informacje. Okazało się bowiem, że 50-latek niezbyt przejął się radami dzielnicowego i nie miał wcale zamiaru zmieniać swojego zachowania.

Na wniosek prokuratury 50-latek został kilka dni temu zatrzymany przez policję. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec domowego oprawcy policyjny dozór. Mężczyzna musi również opuścić lokal zajmowany wspólnie z pokrzywdzoną oraz ma zakaz zbliżania się do niej.