fot. arch.

Jak z radością poinformowali jej pracownicy, Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie otrzymała właśnie 17 250 zł na zakup kolejnych nowych książek. Tym razem również takich, o których istnieniu jeszcze całkiem niedawno żaden miłośnik „analogowego” czytania nie mógł nawet pomarzyć.

Nowe pozycje książkowe trafią do Legionowa w ramach „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek Interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0”. Jakkolwiek uczenie by nie brzmiał powyższy opis, oznacza on po prostu pokaźną kwotę, za którą będzie można dokonać „upgreadu” znajdującego się w Poczytalni księgozbioru. – Już wkrótce półki w głównej siedzibie naszej biblioteki oraz w jej filiach będą uginać się pod stosami nowiutkich, wciąż pachnących drukarnią książek. Bądźcie czujni i regularnie śledźcie biblioteczny katalog – zachęca czytelników Tomasz Talarski, dyr. Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie.

Zadanie dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.