Dzięki staraniom legionowskiego ratusza rodzice blisko setki małych dzieci będą mogli otrzymać dofinansowanie kosztów opieki w miejskich żłobkach. Środki w wysokości ponad 144 tys. zł zostały pozyskane w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2021.

Warunki dofinansowania zakładają objęcie nim 98 miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech, zarówno w „Motylkowym Świecie”, czyli głównym miejskim żłobku, jak i w jego otwartej niedawno filii na osiedlu Kozłówka. Jeżeli chodzi o pierwszą placówkę, kwota 83 tys. zł pozwoli dofinansować 34 miejsca, w tym 10 dla dzieci z niepełnosprawnościami. Natomiast w filii zlokalizowanej przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej będą to 64 miejsca, wsparte z programu „Maluch+” kwotą ponad 61 tys. zł.

Urząd Miasta Legionowo pozyskuje w nim środki już od 2013 roku. W poprzednich edycjach „malucha z plusem” do miasta trafiały pieniądze zarówno na tworzenie nowych miejsc w placówkach, jak i na ich funkcjonowanie. Wszystko zgodnie z założeniami programu, który od początku wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech: żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać, często niezbędne, dofinansowanie do tworzenia oraz funkcjonowania miejsc opieki nad najmłodszymi mieszkańcami kraju.