Fanom ostrego łojenia na gitarach okraszonego mocnymi tekstami szykuje się w najbliższą sobotę prawdziwa uczta. Na swój urodzinowy koncert legionowska Sexbomba zaprosiła innego weterana krajowej sceny punkowej – kapelę Sedes, a także zespół Zimna Wojna. W Lodowej Arenie zrobi się gorąco!

Letni koncert z okazji jubileuszu XXXV-lecia zespołu Sexbomba zorganizowali spółka Astrum oraz miasto Legionowo. Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego. Początek imprezy około 18.00, ale bramki zostaną otwarte już godzinę wcześniej. Wstęp wolny!

Uwaga! W związku z siatkarskim Memoriałem Jerzego Góreckiego 2021, który odbędzie się w dniach 3-5 września w hali Arena, organizatorzy – uwagi na możliwy brak miejsc przy samej Arenie Legionowo – zwracają się z prośbą do zmotoryzowanych uczestników koncertu o parkowanie samochodów przy targowisku miejskim.

SEXBOMBA
W sytuacji, gdy swą amunicję wystrzelały Pistolety Sexu, gdy swój magiczny wymiar zaczynało tracić hasło Sex, Love and Rock and Roll, poczuliśmy, iż jest to najwłaściwszy moment żeby zdetonować ładunek o nazwie SEXBOMBA! I skumulować jego energię w wąska wiązkę rockandrollowego ognia…

Zespół SEXBOMBA gra nieprzerwanie od 1986 r. Powstał w Legionowie z fascynacji melodyjnym punk rockiem i rockandrollem. Debiutował na festiwalu jarocińskim w 1986 r. Muzyka SEXBOMBY to kombinacja punk rocka i rockandrolla.

Aktualny skład zespołu:
Robert Szymański – śpiew,
Maciek Gortatewicz – gitara, śpiew
Piotr Welcel – bas, śpiew
Hubert Traczyk – perkusja.

SEDES – jeden z najdłużej działających polskich zespołów punk rockowych
Powstał w 1980 r. we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Jego założycielami byli: wokalista Jan „Młody” Siepiela, gitarzysta Adam “Kucharz” Zalewski (wcześniej grający na perkusji w zespole Zwłoki), perkusista Mariusz „Kajtek” Janiak oraz grający na gitarze basowej „Kufel”.

W 1982 grupa po raz pierwszy wzięła udział w festiwalu w Jarocinie. W pierwszej połowie lat 80. zespół był częstym goście na festiwalu w Jarocinie. Zdobył tam sympatię publiczności, a utwór „Wszyscy pokutujemy” stał się hymnem młodego pokolenia. Pod koniec lat 80. zespół zawiesił działalność.

W 1991 r. „Młody” reaktywował Sedes z całkiem nowymi muzykami: gitarzystą Wojciechem Maciejewskim, basistą Dariuszem Paraszczukiem oraz perkusistą Dariuszem „Rudym” Wieczorkiem. Latem 1992 r. pojawili się ponownie na jarocińskim festiwalu, a następnie dokonali pierwszych nagrań demo, które zostały wydane na albumie „Wszyscy pokutujemy”. Jesienią Sedes zagrał wraz z zespołem Defekt Muzgó trasę złożoną z kilkudziesięciu koncertów pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, co udokumentowała wydana później ich wspólna płyta koncertowa „SEDES MUZGÓ – LIVE”.

W 1993 r. ukazał się nagrany w studiu przy udziale zaproszonej publiczności album LIVE. W tym czasie z grupy został usunięty Dariusz Paraszczuk. Jego funkcję przejął „Młody” i jako trio Sedes od tamtej pory nagrywa i koncertuje w niezmienionym składzie.
 
Aktualny skład zespołu:
Jan Siepiela, – bas, śpiew
Wojciech Maciejewski – gitara
Dariusz Wieczorek – perkusja

Zimna wojna

Prócz weteranów na scenie w Legionowie pojawi się Zimna Wojna – zespół założony we Wrocławiu w 2016 roku przez nieślubne dzieci Czterech Jeźdźców Apokalipsy i Myszki Miki. Muzyczne połączenie kakofonii i absurdu, podlane dużą dawką rockandrollowej energii. Filozofia zespołu Zimna Wojna sprowadza się do jednego zdania: „Gramy nieczysto, ale za to nierówno!”.