fot. Fb Patrycja Bereznowska

Taki wyczyn większości ludzi nie mieści się w głowie, nawet tym, którzy mają do czynienia ze sportem. Patrycja Bereznowska, biegaczka z gminy Wieliszew, w miniony weekend ustanowiła w Suwałkach rekord świata w biegu na 72 godziny, na własnych nogach pokonując w tym czasie ponad… 457 kilometrów!

Poprzedni rekord świata należał do holenderskiej zawodniczki Rii Buiten i w sportowych statystykach przetrwał przeszło dwie dekady. Teraz jedna z najlepszych biegaczek długodystansowych na naszej planecie postanowiła się z nim rozprawić. Mieszkająca w gminie Wieliszew 46-latka już po pierwszej dobie rywalizacji pokonała 205 km, zaś po niespełna 58 godzinach pobiła dotychczasowy, wynoszący ponad 405 km rekord Polski, który należał do Barbary Szlachetki. Koniec końców, docierając w dobrej formie na metę, Patrycja Bereznowska przebiegła w 72 godziny 457,19 km, dzięki czemu aż o ponad osiem kilometrów pobiła osiągnięcie Holenderki.

Warto przypomnieć, że zawodniczka z gminy Wieliszew dzierży także kobiecy rekord w uważanym za najtrudniejszy na świecie, rozgrywanym w lipcu (przy temperaturze około 50 stopni Celsjusza) w Dolinie Śmierci ultramaratonie Badwater. Liczącą 217 km trasę, z różnicą wzniesień ponad dwóch tysięcy metrów, pokonała tam w 24h 13min. 24s.

Poprzedni artykułZasadzili się na drzewka
Następny artykułOpieka dla opiekunów
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.